D-Smart VDSL nasıl?

PARAMORE

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Eczacı
Merhaba, bu işlerden pek anlamadığım için sormak istedim. Modemim: TP-LINK TD-W9970. 7-8 aydır 4 Mbps 40 GB kotalı D-Smart ADSL kullanıyorum. Bugün müşteri hizmetleriyle görüştüm. Altyapım olmamasına karşın modemim VDSL desteklediği için 24 Mbps sınırsıza geçebileceğim söylendi. Tabi hatrı sayılır bir ek ücretle. İlk bağlandığında altyapı olmadığı için başka yerden kablo geçirilmek zorunda kalındı ve maksimum 8 Mbps alabileceğim söylenmişti. Israrla diretmeme rağmen modeminiz VDSL destekliyor ve onayladığınız takdirde üst pakete geçebileceksiniz, size söylenen 8 Mbps önemli değil, dedi ve onayladım. 2 gün bekleme süreci verildi. Öncelikle D-Smart bu konuda güvenilir mi ve dediği şey mümkün mü, danışmak istedim.

VDSL alt yapıya sahip olmasan böyle bir teklif sunacaklarını düşünmüyorum. İnternetten alt yapını kendinde sorgulayabilirsin.

Yeni pakete geçtiğin zaman Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test bu siteye gir, bu siteden hiçbir reklama vs tıklamadan ortadaki "GO" yazısına tıklayarak hızını test et, bakalım kaç çıkacak, 20 veya üstü bir indirme hızı çıkmazsa hemen iptal ettir, eski paketine geç yani.
Teşekkürler. Peki dediğim olayla ilgili bir bilginiz var mı? VDSL modem olduğu zaman olay çözülüyor mu yani, istediğimiz hızı alabiliyor muyuz her yerde?
VDSL alt yapıya sahip olmasan böyle bir teklif sunacaklarını düşünmüyorum. İnternetten alt yapını kendinde sorgulayabilirsin.
Sorguladığım zaman altyapımın dahi olmadığı yazıyor. Bunu inatla belirtmeme rağmen alabileceğim söylendi, anlamadım.

Ben D-Smart ADSL kullanıcısıyım. Öncelikle VDSL hizmetinin nasıl olduğunu belirtmekle başlayayım, müşteri hizmetleri berbat. Yaklaşık gerçekten 8-9 yıldır kullanıyoruz babam yüzünden. Bir türlü değiştirmek istemiyor ama her gün arayıp sövüyor millete. Değişelim diyorum en iyisi D-Smart diyor. Bugüne kadar hiçbir sorunumuzu çözemediler. 16 Mbps paketimden sadece 8 Mbps kullanabiliyorum. Hiçbir hizmeti adam akıllı vermiyorlar. Acilen bırakmanızı öneririm.

O zaman başka bir sağlayıcı ile görüş. Örneğin TürkNet'i ara ve alabileceğin internet hızını sor. Cevabı bu şekilde kesinleştirebilirsin.

Ben D-Smart ADSL kullanıcısıyım. Öncelikle VDSL hizmetinin nasıl olduğunu belirtmekle başlayayım, müşteri hizmetleri berbat. Yaklaşık gerçekten 8-9 yıldır kullanıyoruz babam yüzünden. Bir türlü değiştirmek istemiyor ama her gün arayıp sövüyor millete. Değişelim diyorum en iyisi D-Smart diyor. Bugüne kadar hiçbir sorunumuzu çözemediler. 16 Mbps paketimden sadece 8 Mbps kullanabiliyorum. Hiçbir hizmeti adam akıllı vermiyorlar. Acilen bırakmanızı öneririm.
Hocam daha almadan içimdeki heyecanı söndürdünüz 😅 24 Mbps yalan diyorsunuz yani, alamam mı? Ben 4 Mbps kullanırken hepsini alıyordum ama işte bayağı bir hız farkı var şimdi arada.

Hocam daha almadan içimdeki heyecanı söndürdünüz 😅 24 Mbps yalan diyorsunuz yani, alamam mı? Ben 4 Mbps kullanırken hepsini alıyordum ama işte bayağı bir hız farkı var şimdi arada.

Reis daha çok müşteri hizmetleri sıkıntı. Her sıkıntında TT'ye yönlendiriyorlar. Ne anladım ben bu işten. TT'de bize önem vermiyor. Boşver bence.

Yeni pakete geçtiğin zaman istediğin hız alınmazsa iptal edebiliyor musun paketini, sordun mu?
Hayır sormadım ama müşteri memnuniyeti için kayıt altına alıyor ya hani arkadaşlar. İşte onu öne sunarım, konuştuklarımız gayet açık ve sorularım da net. Yan çizerlerse dava bile ederim.
Reis daha çok müşteri hizmetleri sıkıntı. Her sıkıntında TT'ye yönlendiriyorlar. Ne anladım ben bu işten. TT'de bize önem vermiyor. Boşver bence.
O zaman süreç başladı madem, 2 gün sabredeyim alamazsam arayıp iptal edeyim. Ama cidden binbir hevesle almıştım ballandırınca.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı