D Sürücüsündeki 1 TB'lık Hard Disk Görünmüyor

Hocam aygıt yöneticisinde görüyorsan HDD'yi, yani fiziksel olarak görünüyor ama sadece bölüm olarak göremiyorsan, muhtemelen sabit disk bölümü oluşturman gerekiyor. Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Yönetimsel Araçlar > Sabist Disk Bölümleri Oluştur ve Biçimlendir. Buradan oluşturabilirsin yeni bölümü.

Bende de aynı sorun oldu. Aygıt yöneticisinde görünüyor hdd. Dediklerini yaptım hala görünmüyor.Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleme:
@ShockWave Disk yönetimi ekranında üzerinde siyah şerit bulunan ''Ayrılmamış Bölüm'' var mı hocam? Varsa bu bölüme sağ tıklayıp Yeni Basit Birim'i seçip işlemleri takip etmen lazım.

Bende de disk görünüyor ama D sürücüsü olarak değil sadece disk yönetiminde görünüyor. Tamam arkadaşlar yaptım disk yönetimi biçimlendirden artık görünüyor ama E sürücüsü olarak. Nasıl onu D yapabilirim.

Son düzenleme:
Disk yönetiminde iken sağ tıklayıp "Yol adresini değiştir" vb. gibi bir seçenek olması lazım. Oradan var olan yolu değiştirin. Ve D seçeneğini ekleyin. D seçeneğini eklemeniz için o anda bilgisayarınızda D sürücüsünün boş olması gerekir. Mesela USB takmış ve bu da D ismini işgal ediyorsa bu değişikliği yapamazsınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı