DA-G2 vs DH-A1

MertStnl

Hectopat
Merhaba ben iki sistem arasında kaldım.

Biri Donanım Haber'in A1 adlı sistemi
https://www.itopya.com/dh-a1ryzen-5...8gb8gb-ddr4-rgb-ram1tb-diskgaming-bilgisayar/ sadece kasayı Sharkoon TG5 RGB yapıp 120 GB SSD ekleyeceğim.

Diğeri de Donanım Arşivi'nin G2 adlı sistemi https://www.itopya.com/da-g2-r5-2500x-asus-rx570-strix-oc-8gb-ddr4-480gb-ssd-gaming-bilgisayar/ bunda da SSD'yi 120 GB yapıp 1 TB HDD ekleyeceğim. Ayrıca ekran kartını da firmayla iletişime geçip Sapphire Rx580 yapmayı düşünüyorum. Asıl sorum şu DH-A1'de Msi Armor Rx580 var. Sizce G2 için iletişime geçip G2'ye Sapphire Rx580 taktırmalı mıyım? Arada çok fazla Fps veya sıcaklık farkı olur mu? Armor serisi ısınıyor diye biliyorum da. Yani firmayla iletişime geçmeye değer mi?

Merhaba ben iki sistem arasında kaldım.

Biri Donanım Haber'in A1 adlı sistemi
DH-A1/Ryzen 5 2600/MSI RX580 Armor OC 8GB/8GB DDR4 RGB RAM/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA sadece kasayı Sharkoon TG5 RGB yapıp 120 GB SSD ekleyeceğim.

Diğeri de Donanım Arşivi'nin G2 adlı sistemi DA-G2/R5 2500X/Asus RX570 Strix OC/8GB DDR4/480GB SSD/Gaming Bilgisayar | ITOPYA bunda da SSD'yi 120 GB yapıp 1 TB HDD ekleyeceğim. Ayrıca ekran kartını da firmayla iletişime geçip Sapphire Rx580 yapmayı düşünüyorum. Asıl sorum şu DH-A1'de Msi Armor Rx580 var. Sizce G2 için iletişime geçip G2'ye Sapphire Rx580 taktırmalı mıyım? Arada çok fazla Fps veya sıcaklık farkı olur mu? Armor serisi ısınıyor diye biliyorum da. Yani firmayla iletişime geçmeye değer mi?
G2 sistemindeki rx570 4gb ile rx580 8gb arasında ne kadar fps farkı olabilir ona bakmak lazım rx570 4gb sizi tatmin etmez mi

G2 sistemindeki rx570 4gb ile rx580 8gb arasında ne kadar fps farkı olabilir ona bakmak lazım rx570 4gb sizi tatmin etmez mi
Şu anki bilgisayarımı 6-7 yıldır kullanıyorum bu bilgisayarı da o kadar kullanmak zorundayım bütçem el vermediği için. Youtubedan benchmark testlerine baktım örnek olarak Watch Dogs 2'de ultra grafiklerde arada 15-20 fps fark var ve watch dogs 2 6gb a yakın vram tüketiyor. 2016 da çıkmış bir oyun bu kadar tüketiyorsa bundan sonra çıkan oyunlar daha fazla tüketir diye düşünüyorum.

Şu anki bilgisayarımı 6-7 yıldır kullanıyorum bu bilgisayarı da o kadar kullanmak zorundayım bütçem el vermediği için. Youtubedan benchmark testlerine baktım örnek olarak Watch Dogs 2'de ultra grafiklerde arada 25-30 fps fark var ve watch dogs 2 6gb a yakın vram tüketiyor. 2016 da çıkmış bir oyun bu kadar tüketiyorsa bundan sonra çıkan oyunlar daha fazla tüketir diye düşünüyorum.
Rx580 8gb gerekli o zaman hangisi seçmen konusunda ise g2 de işlemci r5 2600 ve ekran kartı rx580 yapıp fiyatı ne kadar olur onu sor

DH A2 de ucuz bir sistem bu arada. İşlemci olarak biraz geride ama onda da Rx570 ekran kartı var. 2700 gibi bir fiyatı olması lazım. Biraz özelleştirince belki G2'den iyi bir sistem çıkabilir. Öte yandan Unlost eco da bu aralar revaçta.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı