Da-v3.5 sistem oyunlarda 68 - 72 derece

Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
KAPTAN
İtopya'dan almış olduğum da-v3.5 sistemimin aşırı ısındığını düşünüyorum.

Sistem ilk elime ulaştığın da CS:GO'da en düşük ayarlar da ekran kartı 44 derece olurken şu an 62 derece. Bir yer de hata yaptım ama nerede bulamıyorum. Teknik servise yolladım donanımsal bir sıkıntı olmadığını söylediler. Daha önce Windows'u cracklemiştim sonra format attım. Teknik servis de format atıp sürücüleri tekrar yükledi. OEM Windows Key satın aldım onu kullanıyorum. Ayrıca sürücülerin hepsini silmek için bir linke tıklamıştım sürücülerimin hepsi silindi ama performans düşüklüğü oldu. Her türlü öneriye açığım. Aynı sisteme sahip benden daha iyi performans alan insanlar var.

İşlemci: Ryzen 5 2600.
Ekran kartı: MSI RX 570 Armor 4 GB OC.
Anakart: B450M'a Pro Max.
RAM: 8 GB 3000 MHz G.Skill.
SSD: 480 GB Adata.
PSU+kasa: 650W Power Boost.

GTA 5'de aldığım sıcaklık değeri 68-72 derece aralığı. Aldığım FPS 70-100 arası en yüksek ayarlar da.
Witcher 3'de en yüksek ayarlar da 55-80 FPS alıyorum.

Ben bu sisteme bir hata yaptım ama ne olduğunu çözemiyorum. Yardım edecek olan var mı?
Bu arada sistem ilk elime ulaştığın da anakarttan overclock ve RAM MHz yükseltmiştim bilmiyordum ama.
MSI Afterburner üzerinden ise Power limitle çok oynadım geri kalan ayarlara dokunmadım.
Nerde hata yapıyorum? Gereksiz bir sıcaklık ve performans düşüklüğü alıyorum.

Kardeşim sizi hiç anlamıyorum. Havanın bile 30 dereceyken bir bilgisayardan nasıl 40 50 derece bekleyebiliyorsunuz. Olukça sinir bozucu bozuk olduğunu düşünmen bilgin olsun.

Kardeşim YouTube'da aynı sisteme sahip kişileri görüyom benden yüksek performans alıyorlar sıcaklıkları da benimkinden düşük nasıl oluyor anlamıyorum.

Arkadaşlar değerler normal, dertsiz başınıza dert aramayın. Şu an asfalta yumurta kırsanız pişer.
Kardeşim gerçekten daha önce daha düşük ısı seviyelerindeydi. Cs go gibi bir oyun en düşük ayarlar da nasıl 62 derece oluyor ki. Youtubedan benimle aynı sisteme sahip kişilere bakıyorum 55 derece alıyor onlar.

Kardeşim gerçekten daha önce daha düşük ısı seviyelerindeydi. Cs go gibi bir oyun en düşük ayarlar da nasıl 62 derece oluyor ki. Youtubedan benimle aynı sisteme sahip kişilere bakıyorum 55 derece alıyor onlar.
Hava yanıyor çünkü. Şu an sen kapağı açsan da sistemin ısınacak, kapağı kapatsanda. Tek çözümü klima. Sorunu sisteminde aramana gerek yok.

Armor serisi kartlar çok ısınıyor ve kasanızın hava akışı iyi değil. Ayrıca izlediğiniz videodaki sonuçlar aynı ortamlarda çekilmemiştir muhtemelen.

@Oğuzhan Sarıcaoğlu hocam videolarda izlediğiniz kişiler ile sizin yaşadığınız ortam aynı değil. En önemlisi adamın kasası daha iyidir, daha iyi hava alıyordur, sirkülasyonu daha iyidir bunlar bile dereceye direkt etki eden faktörler. Şu havalarda aldığınız derece zaten çok iyi, kasaya bakıyorum Power Boost ahım şahım bir şey de değildir zaten.

@Oğuzhan Sarıcaoğlu hocam videolarda izlediğiniz kişiler ile sizin yaşadığınız ortam aynı değil. En önemlisi adamın kasası daha iyidir, daha iyi hava alıyordur, sirkülasyonu daha iyidir bunlar bile dereceye direkt etki eden faktörler. Şu havalarda aldığınız derece zaten çok iyi, kasaya bakıyorum Power Boost ahım şahım bir şey de değildir zaten.

Bir arkadaş böyle bir şey denemiş. Önerir misiniz?

Bir arkadaş böyle bir şey denemiş. Önerir misiniz?
Tekrar söylüyorum, kardeşim stres yapıyorsun. Undervolt'a gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı