DA-V4 Düşük FPS Sorunu

selimsofficial

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Fotoğrafçı
Arkadaşlar selamun aleyküm.
  • MSI AMD Radeon RX 580 Armor OC Edition ekran kartı
  • AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz işlemci (OC ile 3.4 yapıldı)
  • 8 GB Corsair Vengeance 3000MHz RAM
  • MSI B450M PRO VDH-Plus anakart
  • Toshiba 480 GB SSD (555MB OKUMA/540 MB yazma)
  • Seagate firecuda 1 TB SSHD
Gördüğünüz özelliklere sahip olan V4 sisteme sahibim fakat driverları güncellememe, BIOS'u güncellememe, OC genie aktif etmeme, XMP profile 2 yapmama rağmen örnek veriyorum GTA 5'de videolardaki FPS'i alamıyorum. Özellikle geceleyin yüksek ayarda FPS 40-50 olarak geziyor neden böyle oluyor bilen varsa lütfen söylesin çok moralim bozuk.

GTA 5 test değerleri:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
not: Videodaki ayarlar Ultra ben ise high

Benim aldığım değerleri:
GTA 5 DÜŞÜK FPS.png

.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lütfen en kısa zamanda paylaşın.

GPU %99
CPU hatırlamıyorum. Ama fazla değildi.
GPU ve CPU kullanımı doğru. MSAA ve Advanced Settings ayarları grafikte aşırı fark oluşturmadığı halde FPS'in düşmesine neden oluyor. Onlarda en yüksek ayarda ise düşürmeni öneririm. Buraya GTA 5 grafik ayarlarının fotoğrafını atarsan daha iyi olur.

GPU ve CPU kullanımı doğru. MSAA ve Advanced Settings ayarları grafikte aşırı fark oluşturmadığı halde FPS'in düşmesine neden oluyor. Onlarda en yüksek ayarda ise düşürmeni öneririm. Buraya GTA 5 grafik ayarlarının fotoğrafını atarsan daha iyi olur.
ScreenShot_20190820001307.jpeg

MSAA en düşükte

MSAA yukarılarda VSYNC'in oradaydı. 2x , 4x , 8x ayarları var. Düşük Yüksek gibi ayar değil.

Sana tavsiyem ayarların hepsini yüksek yap. MSAA 2X yap veya kapalı kalsın. VSYNC kapalı olsun. Birde öyle dene. Gelişmiş grafikler açıksa onları kapat. Çimen ayarını ultra yapmamanı öneririm. Yüksek veya normal olsun.

MSAA yukarılarda VSYNC'in oradaydı. 2x , 4x , 8x ayarları var. Düşük Yüksek gibi ayar değil.

Sana tavsiyem ayarların hepsini yüksek yap. MSAA 2X yap veya kapalı kalsın. VSYNC kapalı olsun. Birde öyle dene. Gelişmiş grafikler açıksa onları kapat. Çimen ayarını ultra yapmamanı öneririm. Yüksek veya normal olsun.
Zaten öyle evet MSAA yukarıda olduğu için not bıraktım en düşükte diye

İlginç. GPU kullanımın da %99 muş. Olmaması lazım. Galiba Singleplayer oynuyorsun. Daha yüksek FPS alman gerekiyor. Online'da daha düşük FPS veriyor Singleplayere göre.
Zaten fps normalde iyi ama uzaktan şehre bakınca aşırı aksiyonlu sahnelerde 40 fps ben baktığım videolarda battlefield 5 in en aksiyonlu sahnelerinde ultrada 65-70 fps alıyordu bu sistem.Ekran kartını takmakla alakalı bişey değildir hehalde?Fotoğrafta gördüğün gibi belirli yerlerde oluyor aşırı hızlanınca falan ama olmaması lazım o kadar para verdik videolarda böyle birşey olmuyor?!

Zaten fps normalde iyi ama uzaktan şehre bakınca aşırı aksiyonlu sahnelerde 40 fps ben baktığım videolarda battlefield 5 in en aksiyonlu sahnelerinde ultrada 65-70 fps alıyordu bu sistem.Ekran kartını takmakla alakalı bişey değildir hehalde?Fotoğrafta gördüğün gibi belirli yerlerde oluyor aşırı hızlanınca falan ama olmaması lazım o kadar para verdik videolarda böyle birşey olmuyor?!
Bende imzamdaki sistemi topladım. Ekran kartım bugün geldi. GTA 5 ve GTA Online'da En yüksek ayarlarda yüksek FPS'ler alabiliyorum. Takılma, FPS drop vs. yaşamadım. Mümkünse belleğini 16GB yap.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı