Düşük FPS sorunu.

selective

Hectopat
Daha fazla  
BF3 normal oynarken 2 gün önce oyunda fps 2 3 e düştü arada bir düzgün çalışıyor.3 4 dk lığına.sorun ekran kartındandır diye 7850 yi 750ti ile değiştirdim gene sorun aynı.GPU Z den bakınca her oyunda load çok dalgalı shuttering var gibi .Rome total war ı bir sorun olmadan oynuyorum.şunuda denedim Hem CPU ya hemde GPU ya %100 de çalıştırdım bir sorun gözükmüyor Furmark ile %99 GPu load oluyor aynı anda cinebench çalıştırabiliyorum sıkıntısız.

sistemim FX 8320 @4ghz
8GB RAM
600 W CM 18+18 amp psu
SSD

PSU dan olma ihitmali varmı acaba ? böyle giderse bütün sistemi yeniliyecem sorun çözülene dek.

Bence donanımdan önce yazılımı kontrol et. Şöyle diyeyim 10 senelik cs oyuncusuyum, sistemimde sıkıntı olmamasına rağmen kurcaladığım ayarlardan dolayı fps 20'ye 30'a düşebilmekte (Normalde tabiki 100'ün üstünde). Önce oyunu default ayarlarına döndürmeni tavsiye ederim eğer döndürmediysen.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı