DA-V4 sistem overclock

Selam yıllar sonra overclocka merak salmanız ne güzel. Öncelikle tek bir parçaya yapılan overclock genelde sistem üzerinde az etkisi olur hatta bazen görülmez. Ancak ekran kartı işlemci ve ram üçlüsüne düzgün ve stabil bir şekilde yaptığınız overclock parça modeli yükseltmişçesine etki bile verebilir. Ben overclock yaptıktan sonraki bench değerlerimi kontrol ettiğimde bunu çok açıkça gördüm. Tavsiyem önce forumda overclock örneklerini bulun her bir parçaya ve anlamaya çalışın. En önemlisi yavaş yavaş ilerleyin ve bir oc yapıyorsanız ve o ocda karar kılmışsanız stabilite testini iyice yapın. Atıyorum ramin 3000 mhz ve 16-18-18-38 bunu ilk başta direk 3600 olarak yapmayın direk. 3200 16-20-20-40 sonrasında 3466 18-20-20-40 gibi yavaş yavaş yükselterek yapınız. Rehberleri iyi okuyun ve anlamaya gayret gösterin gerisi silikon şansına kalmış bir faktör. Kolaylıklar dilerim. Bu arada benim ramler 3600 de şuan. İşlemci ve ram ocu olarak sıfırlayıp oyun girdiğimde FPS cidden farkedilir bir şekilde düşüyor özellikle %1 değerler çok düşük.
Çok teşekkürler hocam, her şeyi halledince unutmazsam buraya yazarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı