RX580 overclock önerisi

fdndr

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3000 Mhz
Ekran kartı
RX580 4GB
Anakart
Asus dragon B450M
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba RX580 4 GB ekran kartım var oyunlarda bazen takılmalar oluyor. Bundan önce açtığım konuda birisi OC yapmamı önerdi ama denemeler yaptım. Fazla arttırmada bilgisayar kapanıyordu. Biraz azaltınca oyun kapanıyordu bir türlü tuturamadım önerisi olan varsa yazabilir mi? (PSU Gamepower 500W)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba RX580 4 GB ekran kartım var oyunlarda bazen takılmalar oluyor. Bundan önce açtığım konuda birisi OC yapmamı önerdi ama denemeler yaptım. Fazla arttırmada bilgisayar kapanıyordu. Biraz azaltınca oyun kapanıyordu bir türlü tuturamadım önerisi olan varsa yazabilir mi? (PSU Gamepower 500W)

Güzel kardeşim eğer kart normal calisiyorsa elleme yoksa WattMan(hata degil) gibi sorunlarla karşılaşırsınız. Bırak calisiyorsa elleme AMD kartlarda boyle şeyler yapmanı önermem.

Sorun şu kart normal çalişmıyor oyunlarda takılma oluyor takılma olduğu anda ekran kartı kullanımı 0 oluyor kart düzgün çalışsa konu açmaya gerek yok zaten.

Sorun şu kart normal çalişmıyor oyunlarda takılma oluyor takılma olduğu anda ekran kartı kullanımı 0 oluyor kart düzgün çalışsa konu açmaya gerek yok zaten.

Bunun birçok sebebi var örneğin ekran kartı sıcaklıkları ne durumda, ayrıca psu da sıkıntı varsa boyle oyun oynarken kapanmalar falanda olabilir. ama OC yapmanın düzeleceğini zannetmiyorum zaten AMD'nin uygulamasında OC seçeneği olması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı