DA-V4 Sistemin Aşırı Isınması

eeburak11

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, çıktığı gibi DA-V4 sistem almıştım ancak aldığımdan beri aynı sorundan şikayetçiyim sistem aşırı ısınıyor. RX 570 ASUS Rog Strix ve R5 2600 var sistemde, PUBG tarzı ekran kartının yük bindiği oyunlarda 85 90 derecelere çıkıyor. Bu arada kasa TT V200TG herhangi bir fan eklemesi yapmadım.

Kasa önden hava almıyor olabilir. Ön panel sökülebiliyorsa söküp test eder misiniz? Kesinlikle fark edecektir.
Ayrıca yan kapak açık ise kapatın ki hava sirkülasyonu yapıp içerisi serin kalsın.
Yan kapak kapalı kullanıyorum sürekli, ön panel sökülüyor mu bilmiyorum araştırıp deneyeyim.
Kasada sıkıntı var egzoz fan olarak bunu alıp üste monte et 5-6 derece fark edicektir. Ben de alıcam bundan. Akasa Viper 14cm PWM Yüksek Performanslı 110CFM Kasa Fanı (AK-FN063) - Kasa Fanı - Overclock - Bilgisayar Bileşenleri
Benim de aklıma direk bu geldi ancak 5-6 derece fark etse bile fazla gibi geliyor bana. Kimisinin dediğine göre 70-75 derecede sabit kalıyormuş kartları.

Yan kapak kapalı kullanıyorum sürekli, ön panel sökülüyor mu bilmiyorum araştırıp deneyeyim.

Benim de aklıma direk bu geldi ancak 5-6 derece fark etse bile fazla gibi geliyor bana. Kimisinin dediğine göre 70-75 derecede sabit kalıyormuş kartları.
Biraz araştırdım da kasada havalandırmada sıkıntısı var. Öndeki hava girişi altta küçük bir bölme haliyle hava çekemiyor.
Fan almak gereksiz zaten 3 ön fan 1 egzoz fanı var gayet yeterli seviyede, fan alıp 5 derece düşürmek de para israfı zaten.

80-85 ise bir nebze normal. 90-95'lere gerçekten çıkıyorsa sorun var demektir. SS atma şansınız var mı? GPU ve CPU kullanım ve CPU ısı performanslarına da göz atalım.

Benim de aklıma direk bu geldi ancak 5-6 derece fark ETS'e bile fazla gibi geliyor bana. Ki misinin dediğine göre 70-75 derecede sabit kalıyormuş kartları.
V4 kullanıyorum ama kartım 1660 Ti ve işlemcim R5 2600 Max sıcaklık 74 oluyor.
80-85 ise bir nebze normal. 90-95'lere gerçekten çıkıyorsa sorun var demektir. SS atma şansınız var mı? GPU ve CPU kullanım ve CPU ısı performanslarına da göz atalım.
Benim son attığım konuya bakabilir misin kimse net bir yanıt vermedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaki egzoz fan çok iyi değil öndekiler görsel amaçlı.
Görsel amaçlı mı? Önde 1000rpm 120mm 3 tane fan var. Görsel amaçlı olsa böyle fanlar takılmaz zaten.
Üst seviye kasalar zaten sıvı soğutma takılacağı düşüncesiyle üretildiği için ön panelde daha çok görselliğe önem verip küçük bir hava deliği koyarlar bu da yetersiz gelir haliyle.

Oyunu açtıktan 10 dk sonrası bu şekilde.
oVJAAP.md.png

Arkadaşlar benim konumda mesaj kirliliği yapmazsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı