DA-V4 Sistemin Aşırı Isınması

Aynı sistem bende de var. Benim ekran kartım ASUS ROG STRIX 570, kasam ise Frisby. Ben de genelde aynı dereceleri alıyorum fakat kasanın yan panelini açınca 10 derece birden serinliyor. Donanım Arşivi'nin önerdiği kasalardan ziyade gidip görüp kendiniz alsanız daha iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk 10 dk'sı bu sonradan 90 dereceleri görüyor.
Sorun olduğunu düşünüyorsanız ekran kartını İtopya'ya geri yollayın. Benim RX 590 kartımda Coil Whine problemi vardı, yolladım değişim sağlandı. Gerçi yeni gelen kart daha da arızalı çıktı o başka. Şimdi onun için uğraşıyorum.

Hocam ROG Strix modelleri güçlü soğutmaya sahiptir. 60-70 dereceyi geçmemesi lazım.
Tekrar söylüyorum ön paneli sökün.
Bunu mesaj kirliliği olarak görüyorsanız bol şans.
Hocam bu yazdığınızı mesaj kirliliği olarak gördüğümü söylemedim. Kasanın ön paneli nasıl çıkıyor araştırıp deneyeceğim dedim. Arkadaşlardan gelen alternatif fikirlere bakıyorum sadece.

Hocam bu yazdığınızı mesaj kirliliği olarak gördüğümü söylemedim. Kasanın ön paneli nasıl çıkıyor araştırıp deneyeceğim dedim. Arkadaşlardan gelen alternatif fikirlere bakıyorum sadece.
Arkadaşlar benim konumda mesaj kirliliği yapmazsanız sevinirim.
Bunu söylemeniz yersiz. Yardımcı olmaya çalışıyorum ve sorunun ne olduğu belli olduğu için denemenizi söylüyorum. Arkadaşın bir konuda ısrarı üzerine açıklama yapıyorum sorun nedir? Alternatif fikirlere bakmanız normal fakat bunu yazmamanız gerek.

ROG Strix iyi ve güçlü bir soğutmaya sahip. 90 dereceyi görmesi normal şartlarda imkansız. Yan kapağı bile açsan en fazla 80 falan görür.
Kasanın ön girişte bir parmak kalınlığında küçük bir giriş var. 3 tane fan o kadar delikten ne kadar hava çekebilir? Egzoz fanının işlemcinin orada olduğu için işlemci serin çalışıyor bu da sorunu destekliyor.

Deneyin diyorum çünkü ekran kartında da bir sorunda olabilir. Muhtemel bir çözüm öneriyorum. Göz ardı etmeniz ve "mesaj kirliliği" demeniz saygısızca.
Başka bir şey demeyeceğim. İyi forumlar. Umarım sorununuz çözülür.

Bunu söylemeniz yersiz. Yardımcı olmaya çalışıyorum ve sorunun ne olduğu belli olduğu için denemenizi söylüyorum. Arkadaşın bir konuda ısrarı üzerine açıklama yapıyorum sorun nedir? Alternatif fikirlere bakmanız normal fakat bunu yazmamanız gerek.

ROG Strix iyi ve güçlü bir soğutmaya sahip. 90 dereceyi görmesi normal şartlarda imkansız. Yan kapağı bile açsan en fazla 80 falan görür.
Kasanın ön girişte bir parmak kalınlığında küçük bir giriş var. 3 tane fan o kadar delikten ne kadar hava çekebilir? Egzoz fanının işlemcinin orada olduğu için işlemci serin çalışıyor bu da sorunu destekliyor.

Deneyin diyorum çünkü ekran kartında da bir sorunda olabilir. Muhtemel bir çözüm öneriyorum. Göz ardı etmeniz ve "mesaj kirliliği" demeniz saygısızca.
Arkadaşım şaka mı yapıyorsun anlamadım. Mesaj kirliliği lafını kendi sorununa benim konumda çözüm arayan arkadaş için yazdım ve bunu az önceki mesajımda da üstü kapalı bir şekilde o anlasın diye yazdım bahsettiğiniz şeyi şuan hemen yapmam imkansız niye bu kadar gereksiz bir çıkış yaptınız anlamadım.

Sende sıkıntı yok galiba suçlu olan benim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı