DA2 Sistem İçin UPS ve monitör Önerisi

Monitör için şu tarz bir şey düşünüyorum bu arada. İki tane bu monitörden olacak yani büyük ihtimalle.
Neden iki tane monitör almak istediğini yazar mısın? Bir de oyun oynamayacak mısın? Aldığın sistem oyun için, IPS oyun için çok yanlış tercih.

Grafik tasarım için kullanacağım sistemi. Hazır sistem olarak en uygun bunu bulabildim. Aynı anda birkaç yerden görsel çekmem gerektiği için, ikinci ekran da gerekebiliyor duruma göre. Tabii şart değil ancak almışken alayım diye düşündüm.

Oyun oynamayacağım. Oyun için ayrıca bir laptop var ama zaten ayda yılda bir oynuyorum.

Grafik tasarım için kullanacağım sistemi. Hazır sistem olarak en uygun bunu bulabildim. Aynı anda birkaç yerden görsel çekmem gerektiği için, ikinci ekran da gerekebiliyor duruma göre. Tabii şart değil ancak almışken alayım diye düşündüm.

Oyun oynamayacağım. Oyun için ayrıca bir laptop var ama zaten ayda yılda bir oynuyorum.

Sana IPS, 8bit + FRC veya 10Bit 2K monitör lazım. Teker teker alırsan tatmin etmez.

Teşekkür ederim. Bahsettiğiniz özelliklerde 2500-3000₺'lik monitör çok fazla yok sanırım. Ancak birkaç tanesini yerinde görerek test etmeye çalışacağım.

Benim attığım IPS ekran iş görmez mi sizce?

2K Fazla. Sistem'i 550 Watt say, 2 monitörü 100 Watt say. 1200 - 1500 iş görür. Alınacakken Schneider almak lazım.
Sistem oyunda veya tam güçte 500-600 watt harcıyorsa güç kaynağının 220V şebekeden çektiği güç %80 verimlilik ile hesaplarsak yani %80 sertifikasıyla hesaplarsak 100 watt monitör ile 850 watt yapar. O sebeple yüksek kapasiteli bir model önerdim.

Sistem oyunda veya tam güçte 500-600 watt harcıyorsa güç kaynağının 220V şebekeden çektiği güç %80 verimlilik ile hesaplarsak yani %80 sertifikasıyla hesaplarsak 100 watt monitör ile 850 watt yapar. O sebeple yüksek kapasiteli bir model önerdim.
1500.07=1050.
Teşekkür ederim. Bahsettiğiniz özelliklerde 2500-3000₺'lik monitör çok fazla yok sanırım. Ancak birkaç tanesini yerinde görerek test etmeye çalışacağım.

Benim attığım IPS ekran iş görmez mi sizce?
Görmez. Asus ProArt serisini bir kontrol et, bütçene uygun bir şey bulursan bana yazabilirsin. Eğer bulamazsan tekrar yaz bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı