Dacia'ya karşı neden ön yargı var?

Bu iyimserliğinizi Dacia içindeyken birisi size çarptığında gösterebilir misiniz acaba ?

Hocam 2021 model sıfır kilometre Dacia Duster tam dolu araca bindim. Evet belki giderken falan bir problemi yok ama viraja girdiğimde tamamen güvensiz bir araç. Aynı virajdan farklı bir araba ile aynı sürat ile geçtim yol tutuşu arasında dağlar kadar fark var. Fiyatı uygun olduğu için seçiliyor. Yoksa ben kimsenin tercih edeceğini zannetmiyorum fiyatı dışında.
Şaşırdım. yeni araçların yol tutuşu daha iyi olur genelde. Bizim aracın yol tutuşu emin olunki çok iyi. Her yaz denize gideriz ve denize giderken yokuşta çok keskin bir viraj var. Çok hızlıca ordan geçiyoruz ve etkilenmiyoruz. Belki yeni sandero'da dahada iyidir.

Malzeme kalitesi ve iç dizaynı nedeniyle sanırım. Dışarıdan aşırı şık duran modellerin içine girdiğinizde dışarıdan heybetli duran arabanın içinde boğulacak gibi oluyorsunuz. Çünkü aşırı dar.
Evet, arkası gerçekten çok dar fakat ön koltuklar çok geniş şahsen ben önde oturduğum için çok rahat oluyor.

Bugün bir konu gördüm. Konuda Dacia'nın yeni çıkan aracının nasıl olduğu soruluyordu ve çoğunluk sanki aşırı berbatmış gibi cevaplar veriyor ve bundan başka benzer konulardada hep berbatmış gibi cevaplar görüyorum. Bizde 2017 Dacia sandero stepway var ve gayet memnunuz hiçbir sıkıntısı yok. Şu an hala aynı aracı kullanıyoruz 0 almıştık ve 2017'de almıştık ve hiç şu ana kadar sanayiye gitmedik. İnsanlar neden Dacia'ya karşı nefret duyuyor anlamadım tamam hadi nefret ediliyor o kadar sokaklarda sürekli Dacia görüyorum ve fiyatı uygun olsun benzini ekonomik olsun bence çok güzel araçları var. Bende gördüm kaza testlerini kaza testlerinde pek iyi değil ama insanlar fazla abartılı yargılıyor markayı.
Ben tasarımını sevmiyorum kaba ve kalitesiz.

Bu iyimserliğinizi Dacia içindeyken birisi size çarptığında gösterebilir misiniz acaba ?

Hocam 2021 model sıfır kilometre Dacia Duster tam dolu araca bindim. Evet belki giderken falan bir problemi yok ama viraja girdiğimde tamamen güvensiz bir araç. Aynı virajdan farklı bir araba ile aynı sürat ile geçtim yol tutuşu arasında dağlar kadar fark var. Fiyatı uygun olduğu için seçiliyor. Yoksa ben kimsenin tercih edeceğini zannetmiyorum fiyatı dışında.
Gösteremem hocam🙁 Fakat eskisi gibi o kadar teneke değildir, kendini geliştirdiği söyleniyor. Ayrıca Ncap testleri eskiye göre daha zorlanmış galiba. Emin değilim.

Şaşırdım. yeni araçların yol tutuşu daha iyi olur genelde. Bizim aracın yol tutuşu emin olunki çok iyi. Her yaz denize gideriz ve denize giderken yokuşta çok keskin bir viraj var. Çok hızlıca ordan geçiyoruz ve etkilenmiyoruz. Belki yeni sandero'da dahada iyidir.

Hocam mesele arabayı küçümsemek değil tabi. Fakat benim demek istediğim sadece tek noktası diğer rakiplerine göre fiyat avantajı var. Onun dışında bir albenisi yok (bence). Maalesef sürüş olarak bana güven veren bir araç markası değil. Yeni arabalarda bile biraz bozuk yola girdiğin zaman her yerinden ayrı ses gelmeye başlıyor.

Bugün bir konu gördüm. Konuda Dacia'nın yeni çıkan aracının nasıl olduğu soruluyordu ve çoğunluk sanki aşırı berbatmış gibi cevaplar veriyor ve bundan başka benzer konulardada hep berbatmış gibi cevaplar görüyorum. Bizde 2017 Dacia sandero stepway var ve gayet memnunuz hiçbir sıkıntısı yok. Şu an hala aynı aracı kullanıyoruz 0 almıştık ve 2017'de almıştık ve hiç şu ana kadar sanayiye gitmedik. İnsanlar neden Dacia'ya karşı nefret duyuyor anlamadım tamam hadi nefret ediliyor o kadar sokaklarda sürekli Dacia görüyorum ve fiyatı uygun olsun benzini ekonomik olsun bence çok güzel araçları var. Bende gördüm kaza testlerini kaza testlerinde pek iyi değil ama insanlar fazla abartılı yargılıyor markayı.
Hep dediğim gibi arabalar hakkında teknik bilgim yoktur. Ama bu araba bende travma olmuştu. Bizim eskiden Dacia ticari arabamız vardı. Ben ta 5 yaşındayken, yani 11 yıl önce falan arabanın bagajından düşmüştüm. Basbaya bagaj kendi kendine açıldı ve ben yere çakıldım ama şöyle bişi var. "La yalancı 5 yaşında o kadar hızla giden arabadan düşmüşsün nasıl hayattasın ve şimdi bunu yazabiliyorsun?" diyenler olabilir ama hikayenin tamamı bu değil :D O zamanlar Sinop'a gidecektik. Ve oraya giderken tam detay hatırlamıyorum bunu yazdıktan sonra babama gidip sorarım ama böyle taşlı bir yol var. Kenarlar uçurum ama aşırı dar yol değil biraz geniş.

Yerler taş çakıl falan. Orada giderken çok çok yavaş gidilmesi lazım. Dediğim gibi araba uçarsa yandan pat gg. İşte araba 20-30 ile gidiyordu. Ben de bagaja binmişim. (Bagaja binmeyi severdim o zamanlar) Bir an bagajın kapısı bir açıldı. Ben de yere çakıldım. Ölmedim yani hayattaydım ama yüzüm dizim kanamıştı diye hatırlıyorum. Arkadaki arabalar durup bize yardım etmişti. Bu arada tam detayını hatırlamıyorum böyle olayın çok çok ufak bir kısmı gözlerimin önünden geçiyor ama diğer detayları annemle babam anlatıyordu. Bagajda ise su bidonları falan vardı ne var ne yok döküldü benle beraber. Olaydan 1 hafta sonra amcam "Yav Dacia almayın size o araba sakat diyorum sakat." demişti. Allahtan arkadaki arabalar da yavaş gidiyordu yolun biçimi yüzünden. Yoksa bu yazıyı ahiretten yazardım. Öyle travma olarak kaldı bende yazayım dedim :D

Sizin gördüğünüz bütün nefret dolu yorumları Dacia yetkilileri de görüyor merak etmeyin. Belli ki mükemmellik değil de; "kabul edilebilir kalitede" düşük fiyatlı ürün politikası uyguluyorlar (tüketicilerin kalite standartları farklı olabilir). Her arabasının öncekinden sadece "bir-iki tık" gelişmesinin sebebi budur sanırım.

Bahsettiğin konuya ben de yorum yapmıştım, beğenmedim arabayı. Kafama silah dayamıyorlar arabayı beğenmem için. 😂

Teneke arabalara tomarla para sayıyor millet, kendim kötü bir araba alsam yine teneke derim çünkü bindiğimiz arabalar bomboş ve aşırı pahalı.

Şaşırdım, yeni araçların yol tutuşu daha iyi olur genelde. Bizim aracın yol tutuşu emin olun ki çok iyi. Her yaz denize gideriz ve denize giderken yokuşta çok keskin bir viraj var. Çok hızlıca oradan geçiyoruz ve etkilenmiyoruz.
Sandero'yu bilmeyen birisi de inanır buna.

Yeni konular

Geri
Yukarı