Peugeot'a Duyulan Ön Yargı

Ben diğerlerine nazaran geniş araçlara daha çok ilgi duyarım. Peugeot 508 modeli çok şık geliyor. Ama tam yakalamıyor mu desem pek ilgi çekmiyor galiba. Bazı modelleri güzel bence.

Türkiye'de bir çok kişi yok şu arabanın şu sorunu var, yok bunun kronik arızası var gibi şeyler söylemektedirler. Burada diyeceğim iki söz var. Arıza yapan araba yoktur, bakımsız araba vardır. En iyi tamir bakımdır.

Peugeot ile kardeş marka Citroen kullanıyoruz. Aslında 2 markaya da önyargı var. Eskiden çektiriyordu ama şu an cidden çok güzel modelleri var.

Not : Araba C4 Cactus. Sorusu olan sorabilir.

90'lı yıllarda C ve alt segmentlerde bir kalitesizlik vardı. 2000’li yılların başlarında da sorunlar yaşandı. Güncel araçlarda bir sorun göremiyorum ben. Biraz da fanatikliği var insanımızda. Tüketim malına hayranlık beslemek saçma. Aynı şekilde düşmanlık da saçma. Tüketici olarak kendime fayda sağlamaya bakarım her zaman. Çoğu insan bu düşüncede değil.

Son düzenleme:
C5 Aircross modeli gelicek Eylül'de de sorayım dedim. Aracın hoşunuza gitmeyen yanları nedir?
C4 Cactüs'ün hoşuma gitmeyen yanlarını mı soruyorsun?

Yoksa C5 AirCross'un hoşuma gitmeyen yanları mı?

Eğer C4 Cactus ise cevap vereyim.

Kapasitif dokunmatik ekran bir rezalet.

Süspansiyonu kötü. En küçük çukuru hissedebilirsiniz.

Arka koltuktakileri unutmuşlar her halde. Biraz dar kalabiliyor

Arka camlar çok az açılıyor. Kelebek cam yani. Elimi zar zor çıkarıyorum ve arabanın tavanına tutunuyorum. Çok güzel oluyor. Ama bu olay çocuklu aileler için çok iyi. Çocuk kilidi var bu arada.

Cam tavan çok sıcak oluyor. Elini değdiremiyorsun.

Baskı balata son demlerini oynarken rezalet bir koku vardı. Baskı balata değişince koku gitti. Güneş ile birleşince o koku çekilmez oluyordu arabaya binmek istemiyordum ama şu an çok güzel.

Arka tarafta ne klima ne de 12V girişi var. Hiç bir şey yok.

Navigasyon güncellemesi paralı ve pahalı. 50-100 Tl değil. En son 400 TL idi.

Çoğu arabada " Gizli özellik. " Diye sunulan hiç bir şey yok. Ciddiyim. Hiç bir şey yok. Aktif edilme gibi bir durum duymadım.

Sürücü tarafında olan Hoparlör özellikle bas müziklerde cızırtı yapıyor. Sanki yerine tam oturmamış bir yere çarpıyor. Ne demek istediğimi anladın sen.

Tablet ekran ile internete girebiliyorsun ama hem yavaş hem de çok ama çok az siteye giremiyorum. Facebook, Technopat, Webtekno, Youtube girmediği siteler.

My Multicity Connect diye bir şey var ama satın alınması lazım. Biz almadık ama tutmadı her halde.

Bizde 2014 Modeli var. Ve Apple Carplay, Android Auto falan yok.

Aklıma gelenler bunlar

C5 Aircross için diyorsan ben bakmadım arabaya. O yüzden bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı