Dağ 2 Filmini İzleyenler ve Yorumları

Film'e 10 Üzerinden Kaç Verirsiniz ?

• 1

Oy: 4 11,4%
  • 2

Oy: 0 0,0%
  • 3

Oy: 2 5,7%
  • 4

Oy: 1 2,9%
  • 5

Oy: 0 0,0%
  • 6

Oy: 2 5,7%
  • 7

Oy: 5 14,3%
  • 8

Oy: 4 11,4%
  • 9

Oy: 3 8,6%
  • 10

Oy: 14 40,0%

• Oy verenlerin toplamı
    35
Ağlamayıp da çıkan var mı aranız da çok merak ediyorum. Kafası güzel adamlar bile yanım da ağladı vallahi. Beni zaten hiç sormayın. Gözlerimin baktığı her yer de ağlayan insanlar vardı.

Filmi izleyeli hayli zaman geçti, unuttum şimdi sahneleri bak :rolleyes:
Güzel, izlenebilir bir filmdi. Film daha çok Rambo tarzı bir filmdi tabii. (Canlandırılan görev tek başına ya da bir kaç kişiyle gidip de üstesinden gelinebilecek bir görev değildi yani.)

Güzrl bir film ama kesinlikle mükemmel değil, çatışmaya giren askerin kıyafeti nasıl ütülü kalabiliyor ?
Ütüyü güzel yaparsan bir hafta dayanır kardeşim. O kamuflajın kumaşı baya kaliteli. Üstelik makineye atınca bile sürekli ütülendiği için ütü çizgileri tamamen kaybolmuyor. O kadar ayrıntı varken bir ona mı takıldınız?! :)

Filmde Şii Türkmenler üzerinden yapılan algıyı anlamadım. Ayrıca PKK'nın DAEŞ'le birlikte çevirdiği dolaplara hiç değinilmemiş. Irak Şii Türkmenleri Türkiye'nin geneli Sünni olduğu için sivil asker farketmeksizin bizden nefret ederler. Onlar İran'ı dost bizi düşman bilirler. Daha bir sürü fitnenin döndüğü o çoğrafyada film çok yüzeysel kalmış. Şu anda Irak tarafında DAEŞ'le birlikte İran destekli Haşti Şabi kasapları ve PKK daha etkin. Bu açıdan film iyiniyetlerle herkese güller çiçekler dağıtsa da gerçekler çok farklı.

Adamlar uçuyor kaçıyor savaşıyor ütülü kalması imkansız, bir tek ona takılmadım pek çok hata var ancak tartışma çıkmasın diye yazmadım.

Ütüyü güzel yaparsan bir hafta dayanır kardeşim. O kamuflajın kumaşı baya kaliteli. Üstelik makineye atınca bile sürekli ütülendiği için ütü çizgileri tamamen kaybolmuyor. O kadar ayrıntı varken bir ona mı takıldınız?! :)

Filmde Şii Türkmenler üzerinden yapılan algıyı anlamadım. Ayrıca PKK'nın DAEŞ'le birlikte çevirdiği dolaplara hiç değinilmemiş. Irak Şii Türkmenleri Türkiye'nin geneli Sünni olduğu için sivil asker farketmeksizin bizden nefret ederler. Onlar İran'ı dost bizi düşman bilirler. Daha bir sürü fitnenin döndüğü o çoğrafyada film çok yüzeysel kalmış. Şu anda Irak tarafında DAEŞ'le birlikte İran destekli Haşti Şabi kasapları ve PKK daha etkin. Bu açıdan film iyiniyetlerle herkese güller çiçekler dağıtsa da gerçekler çok farklı.
Dostum dediğin doğru fakat ben Türkiye'de ne zaman böyle filmler görsem irite oluyorum ister istemez (konudan değil, milliyetçiliği kullanıp bizim halkımızı etkiliyorlar.) ki izlediğim zaman anladım. Arkadaşın dediği noktaya ben de katılıyorum, üstleri kolay kolay bozulmaz fakat göze batan daha çok nokta var. Filmlere karşı biraz ilgim olduğu için Efe Aydal'ın film hakkındaki yorumlarını izlediğimde daha farklı bakmaya başladım bu filmlere. Hayır arkanda koskoca TSK var. Filmde sadece 2 kısımda gerçekten ateş ediliyor. Zaten o arka planın hepsini TSK sponsorluğunda yapılıyor. Geri kalan efektlerin hepsi src ile yapılmış ve yapmacık duruyor. Bu kadar övgüyü hak etmediğini düşünüyorum. Bu filmi aksiyon niyetine izleyecekseniz sıkıntı yok fakat cidden gözlerinizin dolacağı buram buram askerliği yansıtan vatan duygularını yansıtan Nefes filmini izleyin derim. Bana göre Dağ 2 filmi 2 saatlik bir kamu spotundan ibaret. Emek harcanmış olabilir fakat Türkiye'nin en iyi filmi diyerek övmeyin bari, ilk önce bir Nefes'i izleyin derim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir Nefes Vatan Sağolsun etmez benim görüşümle, olaylara geniş pencereden bakan bir film değildi Dağ 2 aşırı milliyetçi hatta gereğinden fazla Hollywood özentisi bir film olmuş demek yanlış bir tabir olmaz diye düşünüyorum.
Puanım: 3/10

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı