Dağ gibi #elektrikfaturası'na hazırlanın!

Jotti

Decapat
Evet yanlış duymadınız, "dağ gibi elektrik faturalarına hazırlanın !" En açıklayıcı kaynak olan Ahmet Akın tweetini paylaşıyorum: "Şirketlerin yapacağı haberleşme, seyahat ve konaklama harcamaları ile personel yollukları, odalara ödedikleri aidatlar ve büro harcamaları da vatandaşın elektrik faturasına eklenecek. Buna ancak şu denir ayıptır, yazıktır, günahtır. #elektrikfaturası"

Twitter hashtag: #elektrikfaturası

Not: Bazıları bu haberin yalanlandığını söylüyorlar :), söyledikleri gibi çıkması ümidiyle, ben kimseyi gaza getirmiyorum kaynaklardan aldığım haberi forum ile paylaşıyorum. En üstteki mesajın altına kendi yazdığım yorumu tehditvari mesajlar yüzünden kaldırıyorum (Ciddi olarak korktum).

Kaynaklar:

Son düzenleme:
Yeter artık ya. Zaten şirketler bu giderleri fazlasıyla karşılamak için (haberleşme, seyahat ve konaklama harcamaları ile personel yollukları, odalara ödedikleri aidatlar ve büro harcamaları) maliyetin fersah fersah üstünde fatura tahsil etmiyorlar mı?

Şaşırmadım açıkçası.

IMG_20201209_214647.jpg

Yalan haber hocam.
''
Mali mevzuatta şirketlerin mali ve düzenleyici hesap planlarında yer alan söz konusu giderler üzerinden kurgulanan görsellerle vatandaşlarımızı yanıltmaya çalışmak gerçekçi ve iyi niyetli bir yaklaşım değildir.
Giderlerin tüketiciye yansıtıldığı fakat gelirlerin ise şirkete bırakıldığı iddiası da kesinlikle doğru değildir… Söz konusu giderler, ana faaliyet konusu olan personel, bakım onarım, endeks okuma, kesme bağlama, IT, malzeme, genel yönetim giderleri gibi giderlerden farklı değerlendirilmekte, tavana tabi tutulmaktadır. Yani şirketler bu tip giderleri düşürmeye, düşük tutmaya zorlanmaktadır.”
Haberturk

Evet yanlış duymadınız, "dağ gibi elektrik faturalarına hazırlanın !" En açıklayıcı kaynak olan Ahmet Akın tweetini paylaşıyorum: "Şirketlerin yapacağı haberleşme, seyahat ve konaklama harcamaları ile personel yollukları, odalara ödedikleri aidatlar ve büro harcamaları da vatandaşın elektrik faturasına eklenecek. Buna ancak şu denir ayıptır, yazıktır, günahtır. #elektrikfaturası"

Anlamayacağımızı zannedip bunların yayına, başka vergilerde sokuşturacaklardır, yıllardır sırtımıza bindirilen yüke yeter diyorum! Kimse sesini çıkartmıyor herkes ya tweet atıyor ya da "ah vah" diye söylenip kenara çekiliyor. Neden sesinizi çıkartmıyorsunuz? Soyulmaktan bıkmadı mı kimse? Bazı ülkelerde 2 kuruşluk zam için insanlar ortalığı ayağa kaldırıyor. Biz belediyelere bile mail atmaya üşeniyoruz (ne kadar işe yarar orası da muamma). Ben yemediğim içmediğim, harcamadığım elektriğin faturasını ödemek istemiyorum!

Twitter hashtag: #elektrikfaturası

Not: Pandemi döneminde böyle bir şeyle gelinmesini ne olarak tanımlayacağıma henüz karar veremiyorum... Gerçekten yazık.

"Ekonomik sıkıntıları olan bazı ülkelere bütçe desteği veriyoruz"​

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Kovid-19 Zirvesi’nde konuştu. Erdoğan, "Ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kalan bazı ülkelere bütçe desteği vermeye çalışıyoruz" dedi.

Yalan haber değil hocam yukarıda yazılan elektrik faturaları ciddi manada artacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı