Dağ gibi #elektrikfaturası'na hazırlanın!

Evet yanlış duymadınız, "dağ gibi elektrik faturalarına hazırlanın !" En açıklayıcı kaynak olan Ahmet Akın tweetini paylaşıyorum: "Şirketlerin yapacağı haberleşme, seyahat ve konaklama harcamaları ile personel yollukları, odalara ödedikleri aidatlar ve büro harcamaları da vatandaşın elektrik faturasına eklenecek. Buna ancak şu denir ayıptır, yazıktır, günahtır. #elektrikfaturası"

Anlamayacağımızı zannedip bunların yayına, başka vergilerde sokuşturacaklardır, yıllardır sırtımıza bindirilen yüke yeter diyorum! Kimse sesini çıkartmıyor herkes ya tweet atıyor ya da "ah vah" diye söylenip kenara çekiliyor. Neden sesinizi çıkartmıyorsunuz? Soyulmaktan bıkmadı mı kimse? Biz belediyelere bile mail atmaya üşeniyoruz (ne kadar işe yarar orası da muamma). Ben yemediğim içmediğim, harcamadığım elektriğin faturasını ödemek istemiyorum!

Twitter hashtag: #elektrikfaturası

Not: Pandemi döneminde böyle bir şeyle gelinmesini ne olarak tanımlayacağıma henüz karar veremiyorum... Gerçekten yazık.
Hocam bu yalanlandı boşuna milletin başını ağrıtmayın. Sözcü gazetesinde yayınlanan bu haber resmi gazete ile yalanlandı. Böyle bir durumun olmadığı ve bu haberin boş bir iddia olduğu ortaya çıktı. Milleti gaza getirmeyin. İyi günler efenim.

IMG_20201127_234926.jpg

Hocam bu yalanlandı boşuna milletin başını ağrıtmayın. Sözcü gazetesinde yayınlanan bu haber resmi gazete ile yalanlandı. Böyle bir durumun olmadığı ve bu haberin boş bir iddia olduğu ortaya çıktı. Milleti gaza getirmeyin. İyi günler efenim.

Ben gördüğümü paylaştım sadece, bu bir tehdit mi? Gördüğüm haberi paylaştığım için başıma bir şey mi gelecek yoksa?

Her şeye cevabınız var hadi buna da cevap verin.

Her şeye cevabınız var hadi buna da cevap verin.
Hocam sanırsam kafayı sıyırdınız biz haberin yalan olduğunu söyledik. TBMM'de ücret konusu açmadık.

Ben gördüğümü paylaştım sadece, bu bir tehdit mi? Gördüğüm haberi paylaştığım için başıma bir şey mi gelecek yoksa?

Hangi tehditten bahsediyorsun? Yazdığım mesajdaki tehdit kısmını bana da anlatırsan sevinirim. Ayrıca bende gerçeği söyledim burada bir tehdit yoktur. Siz de gördüğünüz bir "iddia" üzerine bu postu gerçek gibi paylaşmışsınız. Bende iddianın gerçek olmadığını paylaştım.

Hangi tehditten bahsediyorsun? Yazdığım mesajdaki tehdit kısmını bana da anlatırsan sevinirim. Ayrıca bende gerçeği söyledim burada bir tehdit yoktur. Siz de gördüğünüz bir "İDDİA" üzerine bu postu gerçek gibi paylaşmışsınız. Bende iddianın gerçek olmadığını paylaştım.
O zaman bizimle bu haberin yalan olduğu kaynağını paylaşın.

Geri
Yukarı