Dağıtım önerisi

Tumbleweed'de olan güncellemeyi alıyorsun, Leap'da ise sana toplu güncelleme atıyorlar.

Ben tumbleweed kullanıyorum, ama kırk yılda bir güncellerim.

Tamamdır teşekkürler kararımı OpenSUSE tumbleweed de kıldım bir de çözemediğim sorunlar için size başvurabilir miyim?

Olabilir ama güncellemeler çok yavaş gelmiyor muydu debiana.
Evet. Ama Debian Sid sürümünde güncellemeler Arch kadar hızlı geliyor.
Teşekkür ederim. Sanırım OpenSUSE tumbleweed kuracağım.
openSUSE Tumbleweed kuracaksan bir openSUSE forku olan GeckoLinux kullanmanı öneririm. Daha kolay bir kurulumu var. Normal openSUSE kurmak bana saç baş yoldurtuyordu.

Evet. Ama Debian sid sürümünde güncellemeler Arch kadar hızlı geliyor.

OpenSUSE tumbleweed kuracaksan bir OpenSUSE forku olan GeckoLinux kullanmanı öneririm. Daha kolay bir kurulumu var. Normal OpenSUSE kurmak bana saç baş yoldurtuyordu.

Çok mu zor kurulumu Tumbleweed'in hocam.

Çok mu zor kurulumu Tumbleweed'in hocam.
Beni bayağı zorlamıştı. İnterneti bağlama sorunu var. İnterneti algılamıyordu. GeckoLinux kurarken hiç öyle bir sorunla karşılaşmadım. Kurulumu başlatır başlatmaz interneti algıladı ve kurulumu yaptı. openSUSE, kurulumu kendi programı olan YaST ile yaptığından böyle sorunlar çıkarabiliyor. GeckoLinux ise kurulumu Calamares ile yapmakta. Bu sayede kurulum yaparken canlı ortamı da deneyebiliyoruz. Onun dışında neredeyse aynılar bu iki dağıtım da.

Beni bayağı zorlamıştı. İnterneti bağlama sorunu var. İnterneti algılamıyordu. GeckoLinux kurarken hiç öyle bir sorunla karşılaşmadım. Kurulumu başlatır başlatmaz interneti algıladı ve kurulumu yaptı. OpenSUSE, kurulumu kendi programı olan yast ile yaptığından böyle sorunlar çıkarabiliyor. GeckoLinux ise kurulumu Calamares ile yapmakta. Bu sayede kurulum yaparken canlı ortamı da deneyebiliyoruz. Onun dışında neredeyse aynılar bu iki dağıtım da.

GeckoLinux deneyeceğim o zaman teşekkür ederim.

OpenSUSE'un kurulumu çok basit arayüz ile yüklüyorsunuz zaten. Fork'a gerek yok bence.

GeckoLinux'u kurdum ve çok beğendim, maalesef uzun bir süre değiştirmeyeceğim, ancak görüşünüz için teşekkürler.

GeckoLinux'u kurdum ve çok beğendim, maalesef uzun bir süre değiştirmeyeceğim, ancak görüşünüz için teşekkürler.
Harika hocam, rica ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı