Dağıtımlarda anlamsız gecikme problemi

MrClutchh

Kilopat
Makaleler
2
Selam, hangi dağıtımı denersem deneyeyim, örnek vermek gerekirse Discord'ta yazı yazıyorum ama yazdığım halde donuyor ardından bir süre sonra yazdıklarım geliyor. Bunu bütün uygulamalarda yaşadım hatta bunu yazarken bile, acaba HDD 5400 RPM olduğu için mi bunu yaşıyorum bilemedim. Eğer fark ediyorsa UEFI olarak kurulum yaptım. Yardımlarınızı bekliyorum.

1603462645444.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ubuntu'da bu tarz sorunlar olabiliyor da diğer dağıtımlarda da olması ilginç. Arch tabanlı veya Fedora gibi RHEL tabanlı dağıtımlar denediniz mi, onlarda da oluyor mu?
@illedelinux @Kerem00
Hangi dağıtımları denediğinizi söyler misiniz?
Fedora'da da oldu. Ubuntu ve Ubuntu tabanlıları denedim.
Ekran sürücü yüklemeden önce de oluyorsa İSO'lar bozuk iniyordur, ekran sürücü yükledikten sonra oluyorsa sürücü sorunludur, üçüncü ihtimal bilgisayarında bir sorun vardır.
Sürücüleri ayarlarda listelendiği yerden seçiyordum, direkt Nvidia sitesinden indirmedim aynısı oluyordur diye düşüyorum ama.

Selam, hangi dağıtımı denersem deneyeyim, örnek vermek gerekirse Discord'ta yazı yazıyorum ama yazdığım halde donuyor ardından bir süre sonra yazdıklarım geliyor. Bunu bütün uygulamalarda yaşadım hatta bunu yazarken bile, acaba HDD 5400 RPM olduğu için mi bunu yaşıyorum bilemedim. Eğer fark ediyorsa UEFI olarak kurulum yaptım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Eki Görüntüle 712278
Ubuntu'da SSD yoksa cidden en hantal dağıtımdır. Ben SSD takınca canlandı yani.

Genel olarak bir hantallık var, ben de düşük RPM hard diskten şüpheleniyordum. En kısa sürede SSD geçmek şart gibi duruyor.
Uzun süreden sonra gelen düzenleme: Fark ettim ki swap alanı vermediğim zaman yüksek tekli CPU kullanımı ve gecikme problemi yaşamıyorum. Şu an oldukça stabil çalışıyor dağıtımlar.
Düzenleme 2: Problem tekrar baş gösterdi. Linux Mint'in Türkiye forumundan Butterfly'ın yardımıyla problemi çözdüm.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı