Daha Hızlı İnternet Sörfü İçin Ne Yapılmalı?

Xinga

Hectopat
Daha fazla  
Kodladığım bir yazılımda Google Chrome kullanıyoruz bazı internet sitelerini hızlı bir şekilde ziyaret edip geçmişlerini silerek tekrardan user agent tanımlama sağlıyoruz TXT dosyaları ile siteleri bir değerlendirme analizine sokup bunları sonradan raporluyoruz. Doğal olarak sayfaların hızlı açılması, hızlı ekrana gelmesi gibi durumlar bizim için çok önemli kısaca Google Chrome ile hızlı sörf yapmam gerekiyor. Bunun için ne gerekir?

8 GB RAM yanına 16 GB RAM daha sipariş verdim yani RAM eklemesi yaptım. Normal SATA 3 6 Gbps SSD kullanıyorum bu durumu daha da hızlandırmak adına NVMe SSD mi almam gerekiyor? Neler ekleme yaparsam bu durumu daha da hızlandırmış olurum? Şu an 4 saniyede bir site değiştirebiliyorum yani bir sitenin yüklenmesi 4 saniyeyi buluyor bunu nasıl 2 saniyeye çekebilirim?

İnternet hızı 30Mbps ve ping değerim 2.
i5 6500 işlemci kullanmaktayım şu an için anakart işlemci ikilisini değiştirmeyi düşünmüyorum.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı