KYK'da internet için ne yapılmalı?

belali31

Centipat
Daha fazla  
Herkese hayırlı akşamlar dilerim. Akdeniz Üniversitesi KYK yurdunda kalıyorum çok fazla internet problemim var, yurdun 32 GB kotalı interneti çok problemli ve Upload'ı kötü ayrıca kota sonrası internet çok fazla yavaşlıyor. Superbox Redbox gibi alternatifler aşırı derecede fahiş fiyatlı ve taahhütlü ne yapacağımı bilmiyorum. Kendi hattımdaki internette çok fazla yok ve yetmiyeceği belli faturalı faturasız tarifelerde fahiş bu dönemde öğrenci olarak nasıl internet erişimine sahip olacağım bilmiyorum ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese hayırlı akşamlar dilerim. Akdeniz Üniversitesi KYK yurdunda kalıyorum çok fazla internet problemim var, yurdun 32 GB kotalı interneti çok problemli ve Upload'ı kötü ayrıca kota sonrası internet çok fazla yavaşlıyor. Superbox Redbox gibi alternatifler aşırı derecede fahiş fiyatlı ve taahhütlü ne yapacağımı bilmiyorum. Kendi hattımdaki internette çok fazla yok ve yetmiyeceği belli faturalı faturasız tarifelerde fahiş bu dönemde öğrenci olarak nasıl internet erişimine sahip olacağım bilmiyorum ne yapmam lazım?
Film veya indirme vs gibi işlerinizi kütüphaneden halledin hocam. Diğerleri için ben de bir çözüm bulamadım.

Hocam maalesef arkadaşlarımda aynı durumdalar birkaç kişi birleşip Superbox aldılar ama cidden fahiş bir fiyat 1200 TL civarı kişi başı 300TL yazık cidden ve 15Mbps Max o fiyata değer mi bilmem ha bende Superbox kullanıyorum ama mağdur durumda olduğumuz için Full pakete 200 TL ödüyoruz.

Şimdi baktımda galiba 1600 TL olmuş paketler...

Hocam maalesef arkadaşlarımda aynı durumdalar birkaç kişi birleşip Superbox aldılar ama cidden fahiş bir fiyat 1200 TL civarı kişi başı 300TL yazık cidden ve 15Mbps Max o fiyata değer mi bilmem ha bende Superbox kullanıyorum ama mağdur durumda olduğumuz için Full pakete 200 TL ödüyoruz.

Şimdi baktımda galiba 1600 TL olmuş paketler...
Hocam vallahi durumlar çok kötü yani maddi olarak çok zor internet çok önemli cimere yazsam boş yurt müdürü ile konuşsam boş yani bilmiyorum bu nasıl bir zihniyettir yani anlamadım ne yapacağımı bilmiyorum az bi ailemin durumu iyi olsa gene 500 600 tl Vodafone sınırsız ek Instagram YouTube felan varda her ay bunu karşılamak zor geliyor bana

Vallahi şu sorunu çözebilecek bir paket vs. bulsam aylık 200-300 TL vermeye razıyım. Yurtta Wi-Fi'ya bağlanamıyorum mobil veriyi geçtim normal telefon bile çekmiyor.

Vallahi şu sorunu çözebilecek bir paket vs. bulsam aylık 200-300 TL vermeye razıyım. Yurtta Wi-Fi'ya bağlanamıyorum mobil veriyi geçtim normal telefon bile çekmiyor.
200 300 tl bandından tarifelerinde interneti az erasmus deneyimim oldu geçen sene İtalyaya gitmiştim çok makul bir fiyata vodafone gibi sağlayıcılardan kendi hattına sınırsız aylık olarak internet alabiliyorsun anlamadığım neden Türkiye'de durum bu şekilde pahalı ve hatta sınırsız internet tanımlanamıyor.

200 300 TL bandından tarifelerinde interneti az Erasmus deneyimim oldu geçen sene İtalya'ya gitmiştim çok makul bir fiyata Vodafone gibi sağlayıcılardan kendi hattına sınırsız aylık olarak internet alabiliyorsun anlamadığım neden Türkiye'de durum bu şekilde pahalı ve hatta sınırsız internet tanımlanamıyor.

Çünkü hocam GSM şirketleri iliğimizi sömürmekten başka bir şey düşünmüyor kendilerini bile geliştirmekten acizler dünya artık 500Mbps 1000MBPS'den bahsediyor 5G teknolojisi her yerde ama Türkiye'ye gelince 50 Mbps interneti olana vay be diyoruz altyapıdan yoksun bir ülkedeyiz maalesef deprem zamanı gördük kalitelerini.

Geri
Yukarı