"Daha önce açılmış zararlı yazılım tespit edildi' hatası

Ben de Kaspersky kullanıyorum. Ekran resmindeki sitelerden birkaç tanesine girmeyi denedim Kaspersky bende de engelledi fakat VirusTotal'de tarattığımda Kaspersky dahil hepsi temiz gösteriyor. @Murat5038 hocam daha iyi bilir ama false positive olabilir mi?
F.P Değil. Orada yazdığı işlenmedi temizlenemedi anlamındadır. Nedenini de önceki konularda çok kez yazdım. Site sizin site mi de temizlemesini bekliyorsunuz zararlıyı. Size bulaşmasını engellemiş sitedekini de temizlememiş olay bu.
VT'de sadece gerekli olduğunda taratmanızı istiyoruz. Kendi başınıza tarayıp bulunanları yorumlayamazsınız.
Sadece bilen istediğinde yapmak için isteniyor o tür yerler yol göstermek için.
Ben de anlamadım inanın yani bir sorun vardı laptopta çözüm ararken birisinin forumda bıraktığı linke tıkladım ve bum Kaspersky olaya el koydu :)
Boşuna AV kullanın demiyoruz :) Sen şimdi AV olmadan bu zararlıyı nereden bilecektin orada var olduğunu?

F.P Değil. Orada yazdığı işlenmedi temizlenemedi anlamındadır. Nedenini de önceki konularda çok kez yazdım. Site sizin site mi de temizlemesini bekliyorsunuz zararlıyı. Size bulaşmasını engellemiş sitedekini de temizlememiş olay bu.
VT'de sadece gerekli olduğunda taratmanızı istiyoruz. Kendi başınıza tarayıp bulunanları yorumlayamazsınız.
Sadece bilen istediğinde yapmak için isteniyor o tür yerler yol göstermek için.

Boşuna AV kullanın demiyoruz :) Sen şimdi AV olmadan bu zararlıyı nereden bilecektin orada var olduğunu?
Hocam ben şey gibi algıladım işlenmedi deyince hani indirmeye izin verdi gibi algılamıştım.Bir de daha önceden açılmış zararlı bağlantı yazınca ayvayı yedim indirmeye izin verdi sanmıştım.

Son düzenleme:
Hocam ben şey gibi algıladım işlenmedi deyince hani indirmeye izin verdi gibi algılamıştım.Bir de daha önceden açılmış zararlı bağlantı yazınca ayvayı yedim indirmeye izin verdi sanmıştım.
Ben de öyle sanmıştım yani o kadar engellendi uyarsının arasında işlenmedi yazınca bir işkilleniyor insan :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı