Daha önce ağladığınız bir anime oldu mu?

Violet evergarden 10.bölümde kızın annesi öldükten sonra ondan mektup alışını gördüğümde bitmiştim.

Ayrıca 9.bölümde de askerin ölüm haberini ulaştırdığında violete sarılıp "oğlumuzu getirdiğin için teşekkürler" dedi askerin annesi benim de orada IP'ler koptu. :D

Daha çok çok varda en etkileyen bunlar olmuştu.

Onun yeri ayrı. :)
Melekler, robotlardan, ideal toplum, ütopya zırvalıklarından ziyade karakterlerin hikayesi ilgimi çekmişti.
Diğer animelerin çoğunda sürekli bağırarak birbirine saldıran ergen çocuklar var. Gerçi Evangelion'da da vardı biraz.

Bir de popüler animelerde olay çok sakız gibi uzuyor. Attack on Titan en güzel örneği.

Diğer animelerin çoğunda sürekli bağırarak birbirine saldıran ergen çocuklar var. Gerçi Evangelion'da da vardı biraz.
Sezonluk olanların çoğu öyle, izlendikleri için hâlâ da yapıyorlar.
İyi yapımlara hasret kaldık bu tür zırvalıklar yüzünden, 2023 sezonu dâhâ iyi geçecek.

Evangelion'daki o olay karakterlere ve karakterlerin geçmişine bağlı, filmleri ve televizyon serisini iyice analiz etmek gerekiyor.
Bir de popüler animelerde olay çok sakız gibi uzuyor. Attack on Titan en güzel örneği.
Animeyi uzattıkça uzatıp kâr etme peşindeler, tipik şirket işleri.

Son düzenleme:
Naruto'da genel olarak böyle duygusal yüklü 6-7 sahne var. Karakterleri ne kadar sevdiğin ya da bağlandığına göre ağlayabiliyorsun. Naruto'yu izleyip ağlamayan insan olacağını sanmıyorum. Çünkü bağ kurmanızı sağlayacak kadar uzun ve yan karakter hikayelerine önem veriyor. Tabii çoğu karakteri çok iyi anlattığını söyleyemeceğim.

Ben film, dizi vb. çabuk bağlanabilen ve çoğunlukla da ağlayabilen biri değilim.

Ama ana karakterle ilgili şu sahne gerçekten üzmüştü. Çünkü sahnedeki konuşmalarda, ana karakterin hayatına dahil olan karakterlerden de göndermeler vardı. Daha fazla spoiler vermeden sahne ile yalnız bırakıyorum. Bence Naruto izlemediyseniz bakmayın. Uzun olmasını görmezden gelip deneyimlenmesi gereken bir seri. Deneyimlediğiniz zaman bu sahnenin ne kadar dokunaklı olduğunu anlayacaksınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Aslında duygusal sahnelerin çoğunda yalnızca gözlerim dolar ama aşağıdaki animelerde ciddi ciddi ağlamıştım. Sürprizbozan'larda çok ciddi spoilerlar var baştan uyarayım.

AnoHana
Menma'nın tüm arkadaşlarına ilk ve son kez göründüğü kısım

Angel Beats
Final bölümündeki mezuniyet kısmı ve Kanade'nin vedası

Tasogare Otame x Amnesia
Yuuko'nun yavaş yavaş yok olduğu kısımlar

Zankyou no Terror
Finalde Twelve ve Nine'ın ölümleri

Ansatsu Kyoushitsu Sezon 2
Koro-sensei'in ölümü

Tokyo Magnitute 8.0
Mirai'nin, kardeşi Yuuki'nin aslında ölmüş olduğunu öğrendiği ve kardeşinin, kendisi için yazdığı mesajları okuduğu kısım

Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-hen
Kyojuro'nun ölümü

Violet Evergarden
O kadar çok var ki hangisini söylesem bilemedim

Fumetsu no Anate e
Sırasıyla ilk bölümün sonunda akrabalarına ulaşamadan ölen ismini öğrenemediğimiz çocuk, büyüyüp bir anne olma hayalini gerçekleştiremeden ölen March, sevdiği kızın doğum gününde, sevdiği kıza tam da kavuştu dediğimiz anda ölen Gugu, hayatının son anlarını asla huzur bulamama uğruna Fushi'ye adayan ve bu şekilde ölen Pyoran

Cyberpunk: Edgerunners
Lucy'nin, David'in kendisine söylediği son sözleri öğrendiği ve aya gittiği zaman karşısında David'in hayalini görüp gülümsediği kısımlar

Geri
Yukarı