Daha önce hikaye oynamamış birine tavsiye edilebilecek oyunlar

crazy_vefa

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kastamonu
Geçtiğimiz günlerde oyuncu bilgisayarı topladım. Şimdiye kadar CS 1.6, Team Fortress, CS:GO, Need for Speed Underground 2 falan gibi çok derin olmayan oyunları oynadım. Dizüstü bilgisayarım 2010 yılından kalma. Oyun hariç her işimi hala görüyor ama biraz oyun da oynamak istiyorum.

Steam üzerinde indirimleri kovalayıp en ucuza alabileceğim şekilde, sürükleyici, akıcı ve insanı sıkmayan yapıda oyunlar önerebilir misiniz? Triple-A olmasına gerek yok illa. Casual olur, mini-game tarzında olur, beni hikayeli oyunlara sevdirebilecek tarzda oyunlar istiyorum.

Daha önce hiç hikaye oyun oynamadım. Pek oyun kültürüm yoktur. Olsun istiyorum yetişebildiğim yerden.

Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman hikayeli oyunların babası Half Life serisiyle başla. Grafik takıntın yoksa Half Life ile başlayıp sonra grafikleri bugün için bile fena sayılmayan Half Life 2 ile devam edersin.

Witcher serisinin söylenmemiş olması ne garip. Özellikle serinin 3. Oyunu gördüğüm en derin hikayeye sahip oyun. Kesinlikle alın oynayın.
Arkadaşın diziüstü bilgisayarı var ve 2010 yılından kalma Witcher 3 zor kaldır gibi 2. Oyununun optimizasyonu pek iyi değil bana sorarsan ondan tavsiye edilmedi galiba. :)

1 - Undertale
2 - Call of Duty Black Ops 1 ve 2 ( Özellikle birincisi çok ama çok güzeldi. )
3 - Call of Duty Modern Warfare serisi ( Hikaye açısından en çok beğendiğim, hatta muhteşem dediğim Modern Warfare 2 olmuştu. Fakat üçüncü oyunu anlamak için ikiyi, ikiyi anlamak için ise birinci oyunu oynamak gerekli. )
4 - The Wolf Among Us ( Kesinlikle öneririm. Benim de en çok sevdiğim hikayeli oyunlardan birisi. Listedeki en iyi oyun. )
5 - The Walking Dead Serisi ( Ben birinci ve ikinci oyunu beğenmiştim ancak üçüncü oyunu beğenmedim. )
6 - L.A. Noire
7 - Mafia 2

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı