Daha önce hikaye oynamamış birine tavsiye edilebilecek oyunlar

Kendimden yola çıkarak oyun oynamayı bana sevdiren oyunları önereceğim.
1-Mafia 2 gerçekten hikaye bakımından güzel bir oyundur bitirdiğim zaman uzun soluklu bir film izlemişim gibi etkisinde kalmıştım.
2-Assasin's Creed serisine başlayabilirsin 1. oyunu altyazı yok ve fazla iyi bir oyun değil konusunu öğrenip 2. oyundan başlayabilirsin.
3-Skyrim
4-Dishonored

Hellblade Senuas Sacrifice,Mafia , The Witcher , L.A Noire , Metro , Tomb Raider, Assasins Creed, seç beğen oyna kardeşim hepsi çok iyi hikayelere sahip oyunlar. Far Cry ve Max Payne unutmuşum onları da ekledim.

Bütün yorumları okudum sadece tek kişi yazmış. Hikaye oyunu en güzel bence Tomb Raider serisidir. Öyleki oyunun filmi bile yapıldı. Onun haricinde 2006 yılından kalma Prince of Persia da hikayesi oldukça güzeldir. Max payne seriside harikadır. Sniper Elite serileride güzel. Crysis seriside güzel.

Ama benim favorim her zaman Lara Croft ( Tomb Raider) olmuştur. Sırf Rise of the Tomb Raider oynamak içinngeçen sene sistem toplamıştım:)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı