Daha önceden yerleştirilen üniversiteye tekrar kayıt yaptırınca seneye YKS puanı düşer mi?

Vipjavx

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Pandemi döneminde sınava girip bir bölüme yerleştim. Pandemi döneminde öylesine okudum fakat bölümümden memnun kalmayınca tekrar sınava girmiştim ve puanım kesilmişti. Sonrasında ise puanımdan memnun kalmayıp tekrardan sınava girdim ve puanım kesilmedi. Fakat şöyle bir problem var ki benim şu anda bir sağlık sigortam yok. (2022 yılında babam vefat etti ve ekstradan ilk okuduğum üniversiteden kayıt yaptırmadığım için şu anda hiçbir şekilde yararlanamıyorum.) SGK'ya gittim ve bana oradaki memur: "sana genel sağlık sigortası yaparız ama sana 1.5 yıllık borç çıkar yaklaşık 5 bin lira civarında... O parayla uğraşmaktansa git pasif olduğun üniversiteni ara bölümünü aktifleştirsinler hem böylelikle babanın sağlık sigortasından yararlanırsın hem de cebinden 5 kuruş çıkmaz" dedi. (bu arada babam vefat edince maaşı annemin üzerine geçti.)

Ben de şu an bunu düşünüyorum fakat üniversiteyi arayıp kaydımı tekrar yaptırırsam örneğin seneye puanım kesilir mi? [Bu sene kesilmedi puanım ek tercihlere kaldım:( ]

Öncelikle başınız sağ olsun. Acınızı içtenlikle paylaşıyorum. Bu sene tercihlerinize yerleştirilmez iseniz seneye YKS puanınız düşmez. Tercihlerinize yerleştirilir iseniz seneye YKS puanınız düşer. Geçmiş yıllarda kazanmış olduğunuz üniversiteye kayıt yaptırabiliyor iseniz seneye YKS puanınız düşmez.

Öncelikle başınız sağ olsun. Acınızı içtenlikle paylaşıyorum. Bu sene tercihlerinize yerleştirilmez iseniz seneye YKS puanınız düşmez. Tercihlerinize yerleştirilir iseniz seneye YKS puanınız düşer. Geçmiş yıllarda kazanmış olduğunuz üniversiteye kayıt yaptırabiliyor iseniz seneye YKS puanınız düşmez.
Çok teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı