Dahili ekran kartı ile harici arasında geçiş yapılmıyor

erenamao

Centipat
Daha fazla  
Ayarlardan graphic settingse geldiğimde sadece harici olan HD8760(7700) çıkıyor. Dahili olan Vega 8'i kullanamıyorum. Vega 8'in belleği daha fazla olduğu için bazı oyunlarda daha fazla performans veriyor bu yüzden sık olarak değiştirmem gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben görüntüyü ekran kartından alıp ölçeklendirme yaptım.
2 ekran kartından aynı anda görüntü aldınız mı almadınız mı? Konu buna evrildi de.
baktım videoya benim biosumad böyle ayarlar yok maalesef
O zaman anakartın desteklemesi gerekiyor olabilir. İyice araştırdınız mı BIOS'unuzda. Farklı marka modeller olduğu için farklı menülerde olabilir ayarlar.

2 ekran kartından aynı anda görüntü aldınız mı almadınız mı? Konu buna evrildi de.

O zaman anakartın desteklemesi gerekiyor olabilir. İyice araştırdınız mı BIOS'unuzda. Farklı marka modeller olduğu için farklı menülerde olabilir ayarlar.

Yok hayır sadece harici ekran kartını kullanabiliyorum.

Çok değişik bir şey oldu BIOS'a girdim bir şeyler kurcaladım şu an VGA anakarta HDMI ekran kartına takılı ikisi de görüntü veriyor fakat görev yöneticisinde bir önceki fotonun aksine Vega 8I de kullanıyor biraz ayrıca Batman Arkham knigtta HD8760LA 1 GB yetmiyordu kasıyordu Vega 8 ile kasmıyor şu an 80 FPS fakat windowsda graphic settingsde yüksek performans içinde tasarruf içinde Vega 8'i gösteriyor şu anlık iyi fakat HD8760 daha iyi kart sadece belleği az daha sonradan ona tekrar geçmem gerekecek nasıl yapacağım bilmiyorum bir LoL Valorant da FPS test ederim bakalım.

Çok değişik bir şey oldu BIOS'a girdim bir şeyler kurcaladım şu an VGA anakarta HDMI ekran kartına takılı ikisi de görüntü veriyor fakat görev yöneticisinde bir önceki fotonun aksine Vega 8I de kullanıyor biraz ayrıca Batman Arkham knigtta HD8760LA 1 GB yetmiyordu kasıyordu Vega 8 ile kasmıyor şu an 80 FPS fakat windowsda graphic settingsde yüksek performans içinde tasarruf içinde Vega 8'i gösteriyor şu anlık iyi fakat HD8760 daha iyi kart sadece belleği az daha sonradan ona tekrar geçmem gerekecek nasıl yapacağım bilmiyorum bir LoL Valorant da FPS test ederim bakalım.
Mantıken hangi monitörde açıyorsanız o monitöre bağlı ekran kartında çalışması gerekir uygulamanın ama öyle olmadıysa bir çözüm bilemiyorum. Şu an sadece Vega 8 aktif her uygulamada anladığım kadarıyla.

Driver olarak HD8760 Drive'ı yüklü olduğu için sadece ekran kartına bğladığım ekranla alakalı değişim yapabiliyorum ayrıca az önce Arkham Knight'ı driversız sekilde oynadım sanırım ona rağmen oynanıyordu şu an Vega 8 driverı indiriyorum umarım sorun çıkmaz.

Anakart üzerinden görüntü almak istemiyorum Windows Graphics settingste dahili ile harici arasında seçim yapabilmek istiyorum orada sadece haricAnakart ğzerinden görüntü almak istemiyorum Windows Graphics settingste dahili ile harici arasında seçim yapabilmek istiyorum orada sadece harici HD8760 çıkıyor fakat görev yöneticisine falan baktığımda GPU 0 ve GPU 1 olarak 2 ayrı ekran kartı var aynı şekilde Radeon softwareda da 2 ekran kartı gözüküyor.Eki Görüntüle 1656769Eki Görüntüle 1656766Eki Görüntüle 1656762
ve ayrıca işlemci apu ekran kartı için 2 gb rami rezerve ediyo
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Biosdan izleyin 2 gb ayrılmış alan açık harici ekran kartını kullanıyorsanız 256 mb seçebilirsiniz ama 2 gb kullancagınız graphice ayırman mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı