Çözüldü Dahili ekran kartı nasıl devre dışı bırakılır

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Stannissss

Centipat
Arkadaşlar benim bir laptop'um var. Ayrı bir aparatla kasalara takılan ekran kartını laptobuma takmaya çalışıyorum. Taktım her şey güzeldi fakat izlediğim videolarda bu ekran kartının çalışması ve bilgisayarın görmesi için şu anda görüntü almamı sağlayan ekran kartımı ve onun portunu devre dışı bırakmam söyleniyor. Aparatı taktığımda bilgisayara görüntü gelmiyor. Devre dışı bırakma işlemini yapmaktan çekiniyorum çünkü 2 adet devre dışı bırakmam gerek şey var biri ekran kartı ve onun portu. Ama benim anakartımda onboard ekran kartım yok yani bana görüntü veren tek şey kullandığım ekran kartı ve onu devre dışı bırakırsam bana hiç görüntü gelmeyecek, hem ekran kartını ve portunu devre dışı bırakamayacağım hem de eğer devre dışı bıraktıktan sonra harici taktığım ekran kartından bana görüntü gelmezse yapabiliceğim hiçbir şey kalmayacak. Bu aparat ve ekran kartına benim bütcem için ciddi olan paralar harcadım bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Devre dışı bırakırsam geri aktif edebileceğim bir yöntem var mı? Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Birde ilk ekran kartı yanmadan önce de aynı sorunu yaşıyordum ama harici monitörde denememiştim görüntü geliyor mu diye.

300 lira :D Bana göre pahalı bu fiyat.
O zaman bu tarz ilanlara bak Egpu Yazılımı-REFERANSLI+KURULUM DESTEĞİ - Alışveriş :: Sıfır, İkinci El Ürünlerle sahibinden.com'da - 643726462
Kurulum desteği veriyor. Benim bu programa ihtiyacım olmadığı için tam ayarlarını bilmiyorum. 40 Lira verip denemeye değer bence.
Bunlarla alakası yokmuş gerçekten pci express yazan herşeyi devre dışı bıraktım fakat görüntü yine gelmedi. Bios umda da configruation ayarı yok direk buna nasıl bi çare bulabilirim ?
BIOS'ta o ayar yoksa EGPU yazılımı satın alman lazım. İstediğin aygıtı devre dışı bırak yinede görüntü alamazsın.
DIYeGPU-Setup-135-test4o.rar dosyasını indir - download bu yazılımı bir dene.
Hemen deniyorum.
Trojan diyor güvenliğinden emin misin programın ? İnternette kullanımıyla ilgili video da bulamadım nasıl kullanıcağımı da bilmiyorum şuan açmayı dahi başaramadım virüs programı uyarılarından.

Son düzenleme:
Bunlarla alakası yokmuş gerçekten pci express yazan herşeyi devre dışı bıraktım fakat görüntü yine gelmedi. Bios umda da configruation ayarı yok direk buna nasıl bi çare bulabilirim ?

Hemen deniyorum.
Trojan diyor güvenliğinden emin misin programın ? İnternette kullanımıyla ilgili video da bulamadım nasıl kullanıcağımı da bilmiyorum şuan açmayı dahi başaramadım virüs programı uyarılarından.
Linki DIY eGPU Setup 1.35 - Technopat Sosyal bu konudan aldım. Güvenliği hakkında bilgim yok. İhtiyacın olan program bu farklı yerlerde arayabilirsin. Ancak benim bildiğim ücretli bir program bu yüzden çoğu crackli dolayısıyla viruslüdür.

Linki DIY eGPU Setup 1.35 - Technopat Sosyal bu konudan aldım. Güvenliği hakkında bilgim yok. İhtiyacın olan program bu farklı yerlerde arayabilirsin. Ancak benim bildiğim ücretli bir program bu yüzden çoğu crackli dolayısıyla viruslüdür.
Tamamdır çok teşekkür ederim konuyu iyice inceleyeyim.
Konuda harici ekrandan görüntü alabildiğini söylüyo arkadaş. Ben harici ekrandan da görüntü alamıyorum bana komple hiçbirşey gelmiyor.

Son düzenleme:
Daha önce Nvidia 720m ekran kartına sahip dizüstü bilgisayarımda GTX 1050Ti çalıştırmışlığım var. Farklı bir forum sitesinde buradan daha detaylı konu mevcut, oradan yardım alarak yapmıştım. Ayrıca bu siteden de fazlasıyla faydalanmıştım.

Bu arada GTX 10xx serisinde EGPU sorun çıkardığı için kesinlikle DIY EGPU programı gerekiyor demelerine rağmen ben farklı bir yolla çalıştırdım kartı. Fakat sistemde stabiliteyi yakalayamadım, sürekli restart sorunu ile karşılaşıyordum, sonunda bilgisayar topladım :)

Daha önce Nvidia 720m ekran kartına sahip dizüstü bilgisayarımda GTX 1050Ti çalıştırmışlığım var. Farklı bir forum sitesinde buradan daha detaylı konu mevcut, oradan yardım alarak yapmıştım. Ayrıca bu siteden de fazlasıyla faydalanmıştım.

Bu arada GTX 10xx serisinde EGPU sorun çıkardığı için kesinlikle DIY EGPU programı gerekiyor demelerine rağmen ben farklı bir yolla çalıştırdım kartı. Fakat sistemde stabiliteyi yakalayamadım, sürekli restart sorunu ile karşılaşıyordum, sonunda bilgisayar topladım :)
1 kere görüntü almayı başarabilsem neler yapıcam ama birtürlü yapamadım. Farklı çalıştırma yöntemini duymayı çok isterim çünkü gerçekten bunu yapmak istiyorum denediğim ekran kartı şuan GTX 650 fakat farklı bi ekran kartı kullanıcam RX 570 ama şuan elimde değil henüz.

1 kere görüntü almayı başarabilsem neler yapıcam ama birtürlü yapamadım. Farklı çalıştırma yöntemini duymayı çok isterim çünkü gerçekten bunu yapmak istiyorum denediğim ekran kartı şuan GTX 650 fakat farklı bi ekran kartı kullanıcam RX 570 ama şuan elimde değil henüz.
Benim verdiğim programı kullanmak zorundasın. O dosyayı indir içinden imaj dosyasını al gerisini sil. İmajı USB'ye yazdırıp laptopu o USB'den başlat. Dediklerimi yaptıktan sonra görüntü at bana.

Benim verdiğim programı kullanmak zorundasın. O dosyayı indir içinden imaj dosyasını al gerisini sil. İmajı USB'ye yazdırıp laptopu o USB'den başlat. Dediklerimi yaptıktan sonra görüntü at bana.
O programı kullandım, diğer forumlarda yazanları ve bu programın kullanma videosunu izledim ama olmadı bir türlü. Ama usb denemedim o programı bilgisayarda çalıştırdım sonra yeniden başlattığımda yazılımı kullanma seçeneği çıkıyor karşıma sürekli çıkıyor artık.
Bağlamış olduğunuz kart aygıt yöneticisinde görünüyor mu?
Ekran gelmiyorki göreyim.

O programı kullandım, diğer forumlarda yazanları ve bu programın kullanma videosunu izledim ama olmadı bir türlü. Ama usb denemedim o programı bilgisayarda çalıştırdım sonra yeniden başlattığımda yazılımı kullanma seçeneği çıkıyor karşıma sürekli çıkıyor artık.

Ekran gelmiyorki göreyim.
USB'den açacaksın programı. İçinde imaj dosyası var onu USB'ye yazdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı