Çözüldü Dahili ekran kartı nasıl devre dışı bırakılır

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Stannissss

Centipat
Arkadaşlar benim bir laptop'um var. Ayrı bir aparatla kasalara takılan ekran kartını laptobuma takmaya çalışıyorum. Taktım her şey güzeldi fakat izlediğim videolarda bu ekran kartının çalışması ve bilgisayarın görmesi için şu anda görüntü almamı sağlayan ekran kartımı ve onun portunu devre dışı bırakmam söyleniyor. Aparatı taktığımda bilgisayara görüntü gelmiyor. Devre dışı bırakma işlemini yapmaktan çekiniyorum çünkü 2 adet devre dışı bırakmam gerek şey var biri ekran kartı ve onun portu. Ama benim anakartımda onboard ekran kartım yok yani bana görüntü veren tek şey kullandığım ekran kartı ve onu devre dışı bırakırsam bana hiç görüntü gelmeyecek, hem ekran kartını ve portunu devre dışı bırakamayacağım hem de eğer devre dışı bıraktıktan sonra harici taktığım ekran kartından bana görüntü gelmezse yapabiliceğim hiçbir şey kalmayacak. Bu aparat ve ekran kartına benim bütcem için ciddi olan paralar harcadım bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Devre dışı bırakırsam geri aktif edebileceğim bir yöntem var mı? Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Birde ilk ekran kartı yanmadan önce de aynı sorunu yaşıyordum ama harici monitörde denememiştim görüntü geliyor mu diye.

300 lira :D Bana göre pahalı bu fiyat.
O zaman bu tarz ilanlara bak Egpu Yazılımı-REFERANSLI+KURULUM DESTEĞİ - Alışveriş :: Sıfır, İkinci El Ürünlerle sahibinden.com'da - 643726462
Kurulum desteği veriyor. Benim bu programa ihtiyacım olmadığı için tam ayarlarını bilmiyorum. 40 Lira verip denemeye değer bence.
Wow sjshdj

Dosya Ekleri

• Screenshot_2019-11-24-20-00-52-435_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2019-11-24-20-00-52-435_com.miui.gallery.jpg
    153,9 KB · Görüntüleme: 63
Kırmızı bir yazı gelmiyor direk windows 10 dıy setup seçeneklerine dönüyor birşeyler yükleyip
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu adımları izle o halde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu adımları izle o halde.
Bu adamın yaptığı ayarları yapamıyorum çoğu yerde kitleniyor.
eGPU yu asla On yapamıyorum olmuyor.

Dosya Ekleri

• 15746156221805771645287967630691.jpg
    15746156221805771645287967630691.jpg
    538,5 KB · Görüntüleme: 57
Sistem özelliklerin neydi?
Şuan aklımda yok imzama eklemiştim ama kontrol edebiliyor musun ?
Vazgeçiyorum. Artık yapıcak bişey yok çalışıp bi sistem dizmeye çalışıcam 5-6 ay sonra dizebilirim belki çok teşekkürler yinede yardımların için. Millet taktığı an uğraşmadan çalıştırabiliyor şu hayatta şanslı olduğum bişey çıkıcak mı acaba çok merak ediyorum gerçekten...

İmzaları kapatmıştım şimdi nereden açılıyor bulamadım. Marka model söyle laptopun.
Anakart: ARCELIK A.S. 1Y7-GNB1596B2I7/İşlemci: Intel Core i7-2670QM, 2800 MHz (28 x 100)/ Ekran Kartı: Nvidia 520m/Ram: 8GB 1333 mhz/SSD: WD Blue: 1TB -Laptop- Bilgisayara geçtim atayım şöyle.
Marka modelle bulunabilicek bi sistem değil çok eski anakartı berbat internette bilgi almak bile çok zor anakartla ilgili.

Anakart: ARCELIK A.S. 1Y7-GNB1596B2I7/İşlemci: Intel Core i7-2670QM, 2800 MHz (28 x 100)/ Ekran Kartı: Nvidia 520m/Ram: 8GB 1333 mhz/SSD: WD Blue: 1TB -Laptop- Bilgisayara geçtim atayım şöyle.
Marka modelle bulunabilicek bi sistem değil çok eski anakartı berbat internette bilgi almak bile çok zor anakartla ilgili.
Dahili ekrandan görüntü almayı destekliyor aslında. eGPU bağlantıları doğru olduğun emin misin?

Geri
Yukarı