Dahili SSD'yi Harddisk Kutusu ile Harici Diske Çevirmek

Izanagi

Kilopat
2.5" , SATA 3.0 , 960 GB boyutundaki SSD'yi USB 3.0 destekli harddisk kutusuna takıp harici depolama diski olarak kullanmak istiyorum. SSD'yi bu şekilde kullanmak mantıklı mı? Diskin harici olarak kullanımında hız kaybı olur mu? Bu kullanım şekli diske zarar verir mi?

2.5" , USB 3.0 , SATA 3.0 destekli harici SSD kutusu tavsiyesinde bulunursanız sevinirim.

Aşağıdaki ürünü yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum. Son 1 yıldır Sandisk SSD Plus 240 GB ile kullanıyorum ve memnunum. Ama şuan piyasa da çok bulunamıyor gibi. Benim için tek eksi noktası kablosu kalın ve büyük. Cepte taşımaya çok müsait değil. Tek parçalı dosyada hızı bu şekilde.

Veri Kopyalama.pngDark Storex E22.png

DARK STOREX E22

Merhaba, konuyu hortlatmak gibi olmasın ama harici disk olarak kullanmak için SSD aldım, elimdeki 2.5 inç disk kutusuna takarak PC ye USB 3 üzeinden bağladım. İlk önce bana GPT mi MRB mi olsun diye sordu GPT seçtim sonrasında ise diski tanımlamak için şu aşağıdakilerden birini seçmem gerekiyor ama hangisini seçmem gerekli bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• harici ssd.png
    harici ssd.png
    13,3 KB · Görüntüleme: 128
Merhaba, konuyu hortlatmak gibi olmasın ama harici disk olarak kullanmak için SSD aldım, elimdeki 2.5 inç disk kutusuna takarak PC ye USB 3 üzeinden bağladım. İlk önce bana GPT mi MRB mi olsun diye sordu GPT seçtim sonrasında ise diski tanımlamak için şu aşağıdakilerden birini seçmem gerekiyor ama hangisini seçmem gerekli bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?
Disk gözükmüyorsa Yeni Birim oluşturun.

Geri
Yukarı