Dairede internet kablosu yok

Shino

Decapat
Daha fazla  
Merhaba; uzun bir süredir, Türksat Kablonet kullanıyordum zamlardan sonra Netspeed'e geçmeye karar verdim, aradım başvurumu yaptım bugün gelen arkadaş, binada hat yok sizde fakat karşı komşuda var ondan çekmeniz gerekiyor vb. dediler, bu konu hakkında Türk Telekom'a gitmem gerekiyor ne yapmam gerekiyor hakkında biraz bilgi verirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba; uzun bir süredir, Türksat Kablonet kullanıyordum zamlardan sonra Netspeed'e geçmeye karar verdim, aradım başvurumu yaptım bugün gelen arkadaş, binada hat yok sizde fakat karşı komşuda var ondan çekmeniz gerekiyor vb. dediler, bu konu hakkında Türk Telekom'a gitmem gerekiyor ne yapmam gerekiyor hakkında biraz bilgi verirseniz sevinirim.
Türk Telekom ankastresinden dairenizi bulun (üzerinde daire numaranız yazar) ordan dairenize CAT6 kablo çektirin ama bunu elektrikçiyle yaptırın.

Hocam, zaten toplam 2000 TL kar yapacağız diye bu kadar harcamaya değermi ?, Kabloya elektrikciye masraf var sonuçta ?
Çok fazla bir şey harcamazsınız. Ankastreyle daire arasında kaç metre varsa onun üzerinden değerlendirilir. Eğer para harcamak istemiyorum diyorsanız kendiniz de çekebilirsiniz. Ama o kabloyu lehim makinesiyle lehimlemeniz lazım.

Benim bildiğim kadarıyla dairemizin kablosundan biz sorumluyuz.
Arkadaşın dediğine göre kablo geliyor, ev hattıma, karşı komşuma geliyor zaten Turksat'ın kablosuna dışarıdan geliyor ama onu niye çekmemişler anlamadım, 2.kat var ankastre kutusu ile CAT6 kablo çeksem bile düzgün ve evde nerden geçirçeğimi hesaplamam gerekiyor, 200 metre cat6 kablosu alsam, elektrikcide alsa bi 500-600 en az 1000 TL çıkar gibime geliyor.

Türk telekom'u aradığımda ankastre'den eve kadar kablo çekiyorlarmı ?
Evet çekiyorlar. Özellikle durumu anlatırsanız zaten keşif ekibi gelip bakıyor ne var ne yok diye. Diğer ISS'ler altyapıyla, kabloyla ilgilenmiyor çünkü onların değil.

Benim kabloyu cama kadar getirdiler ben de pencereye açtığım delikten gönderdim içeri. Gerisini ne yaparsın bilemem artık duvara mı çakarsın kabloyu sana kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı