Dairede internet prizi yok

Onur58

Kilopat
Daha fazla  
Üniversite için Edirne'ye geldim ve arkadaşımla birlikte apartman tuttuk ve dairede internet prizi yok ama aşağıdaki kutularda Türk Telekom kablomuzu ayırmış. Her şey gözüküyor, altyapı sorgulama yapınca da dairede altyapı gözüküyor ama sadece dairede internet prizi yok. Binanın sahibi sıkıntılı birisi. Delme vb. şeyler istemediğini söyledi.

Fixnet ile anlaşma yaptık fakat geldiklerinde internet prizi olmadığı için bir şey yapamadıklarını söylediler.

İnternet prizinden başka çözüm var mı Superonline direkt aşağıda kablo ayarlıyormuş, tam olarak bilmediğim için sormak istedim.
Belki karışık geldi ama belki de tam anlatamamış olabilirim. Anlamadığınız yeri sorun cevap vereyim, teşekkürler.

Eski evlerde telefon için prizler oluyor 3 girişli ondan var mı peki? Anladığım kadarıyla taşındığınız ev eski bir ev.

Şimdi bina A ve B blok olarak ayrı bir şekilde b blokta hiçbir sorun yok ama a blok sıkıntılıymış bende şansa a da kalıyorum bina dışından kablo çekilmesi çok zor adamlar zaten istemiyor.
Aşağıdaki kutudan direk eve kablo çekilmesi lazım. Elektrikçiler yapıyor.

Kutudan kablo çekme nasıl oluyor biraz anlatır mısın?

Senin de dediğin gibi elektrikçi aşağıdaki kutuda sana ayrılan kablodan direk dışarıdan evine kablo çekiyor. Zannediyorum cat5-cat6 veya direk telefon kablosu. O şekilde modeme bağlantı yapıyorsun. Ama dışarıdan kablo istenmiyorsa işin zor. Ev sahibide sordun mu bu dairenin telefon kablosu nerede diye?

Üniversite için Edirne'ye geldim ve arkadaşımla birlikte apartman tuttuk ve dairede internet prizi yok ama aşağıdaki kutularda Türk Telekom kablomuzu ayırmış. Her şey gözüküyor, altyapı sorgulama yapınca da dairede altyapı gözüküyor ama sadece dairede internet prizi yok. Binanın sahibi sıkıntılı birisi. Delme vb. şeyler istemediğini söyledi.

Fixnet ile anlaşma yaptık fakat geldiklerinde internet prizi olmadığı için bir şey yapamadıklarını söylediler.

İnternet prizinden başka çözüm var mı Superonline direkt aşağıda kablo ayarlıyormuş, tam olarak bilmediğim için sormak istedim.
Belki karışık geldi ama belki de tam anlatamamış olabilirim. Anlamadığınız yeri sorun cevap vereyim, teşekkürler.
Hiçbir evde internet prizi olmaz. Dışardaki internet kutusundan eve kablo çekilir. Benim öyle.

Geri
Yukarı