Daireye Fiber İnternet bağlatmak

emrinhonalidise

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Bulunduğum bölgede hem VDSL hem fiber altyapı var. Evimin hemen 10 metre ötesindeki Türk Telekom logarına kadar fiber döşendi. Yaşadığım apartman 5 daire ve 1 dükkandan oluşuyor. Evime fiber bağlatmak istiyorum. Şu an ne yazık ki port sorunundan dolayı ADSL İnternet kullanmaktayım. VDSL'e bile geçiş yapamıyorum. Aynı zamanda evimin hemen 10 metre ötesinde duran fiber kabloları gördükçe sinir oluyorum.

Fiber bağlatmak için.
1- Ne yapmalıyım?
2- Dilekçe yazmalı mıyız?
3- Fiber altyapısını Türk Telekom çekti ve Türk Telekom altyapısını kullanan İnternet servis sağlayıcıları da evime o logardan fiber çekebiliyorlar mı?
4- Evime kendim ücret ödeyerek fiber bağlatabiliyor muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. En yakın TT ilçe müdürlüğüne gidip, altyapı planlama ve erişim birimiyle görüşün. Oluru varsa orada dilekçe yazıp teslim edersiniz.
  2. Evet.
  3. TT kullanan alternatif ISS'ler tekrar fiber çekmez. TT'nin mevcut kablosundan yararlanır.
  4. Özel proje kapsamın fiber bağlayabiliyorsunuz.

9 yıl boyunca FTTH/GPON için uğraştım. Konum;

1. En yakın TT ilçe müdürlüğüne gidip, altyapı planlama ve erişim birimiyle görüşün. Oluru varsa orada dilekçe yazıp teslim edersiniz.
  2. Evet.
  3. TT kullanan alternatif ISS'ler tekrar fiber çekmez. TT'nin mevcut kablosundan yararlanır.
  4. Özel proje kapsamın fiber bağlayabiliyorsunuz.

9 yıl boyunca FTTH/GPON için uğraştım. Konum;

Reis senle dmden konuşsak bu konuyu olur mu?

@emrinhonalidise Konu açıp beni etiketlemen yeterli. Özel iletişim adına bilgi paylaşmıyorum.

Reis tüm daire sahiplerine imza attırıp götüreceğim dilekçeyi. Sizin kırılma anı olarak varsayabileceğiniz bir an var mı fiber bağlatırken? Benim için öyle metrelerce fiber çekmeyecekler. 10 metre öteden kablo çekseler yeterli. Tam olarak nasıl bir yaklaşım sergilemeyelim bilmiyorum. O konuda yardım edebilir misin reis

Yeni konular

Geri
Yukarı