Çözüldü Daireye gelen tesisatın eskimesi sonucu yaşanan VDSL hız düşmesi Fiber'de de yaşanır mı?

• Konuyu başlatan AJFA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 723
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AJFA

Terapat
Süper Moderatör
Sosyal Tayfı
Makaleler
28
Merhaba. VDSL internet kullanmaktayım. Apartmanın zemin katından daireye gelen tesisatın eskimesi sebebiyle zaman zaman internet hızımda düşme yaşıyorum. Fiber bağlantıya geçersem daireye gelen bağlantı aynı tesisat üzerinden mi ulaşacak? Yani VDSL'de yaşadığım hız düşmesini Fiber'de de yaşar mıyım?

VDSL altyapı Türk Telekom'un, Fiber altyapı da Superonline'ın, bunu belirtmeyi unutmuşum.

Son düzenleme:
Çözüm
Burada ışık ile iletilen hızları normal DSL sinyaline dönüştüren DSLAM cihazı kullanılıyor. Yani saha dolabına kadar fiber gerisi bakır altyapıdan geliyor. Eve kadar fiber olan sistemde daha stabil ve daha düşük ping alma şansınız var tabi ki ama resmi olarak hala aynı altyapıda gözüktüğü için şimdilik bu hizmetten devam edebilirsiniz.
Merhaba. VDSL internet kullanmaktayım. Apartmanın zemin katından daireye gelen tesisatın eskimesi sebebiyle zaman zaman internet hızımda düşme yaşıyorum. Fiber bağlantıya geçersem daireye gelen bağlantı aynı tesisat üzerinden mi ulaşacak? Yani VDSL'de yaşadığım hız düşmesini Fiber'de de yaşar mıyım?

Fiberde hız düşmesi genelde hiç olmaz hocam.
Fiber'e geçince gayet iyi stabil değerler alırsınız.

1675514010683.png

Fiber'de bildiğim kadarıyla daireye kadar *ismini hatırlayamadığım* bir kabloyla iletiliyor. Kafamı kurcalayan kısım da burası oldu.
Fiberoptik kablo. Ben daha geçemediğim için ben de emin değilim. Cat6 iletim hızı apartman içi mesafede düşmeyeceği için kullanılmaya devam ediliyor olabilir diye düşündüm sadece.

Fiber'de bildiğim kadarıyla daireye kadar *ismini hatırlayamadığım* bir kabloyla iletiliyor. Kafamı kurcalayan kısım da burası oldu.

Hocam yeni hat gelecek fiber sizin binaya gelecek sonra bu tarz bir kutuyu aktif edecekler sonrası sarı obk kablonun eve kadar gelmesi var.

1675514435782.png

Burada ışık ile iletilen hızları normal DSL sinyaline dönüştüren DSLAM cihazı kullanılıyor. Yani saha dolabına kadar fiber gerisi bakır altyapıdan geliyor. Eve kadar fiber olan sistemde daha stabil ve daha düşük ping alma şansınız var tabi ki ama resmi olarak hala aynı altyapıda gözüktüğü için şimdilik bu hizmetten devam edebilirsiniz.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı