Dalma problemi için ne yapılabilir?

cakmaspartali

Yoctopat
Daha fazla  
Cümleten iyi akşamlar, 10. sınıf öğrencisiyim ve 1. dönem notlarım ortalamaydı lakin 3 tane dersten kaldım. Olacak ki 2. dönem bu derslerime çalışmam lazım fakat önceki zamanlara göre fazlasıyla dalmaya başladım. Bu dalma sorunum çocukluğuma kadar uzanıyor ve ilkokul öğretmenim ve ortaokul öğretmenlerimin hepsi bu sorunumu ailemin önünde en az bir defa dile getirmiştir.

Eklemek istediğim bir şey, bunun için hayatımda birkaç kez psikoloğa gittim fakat hiçbirinden doğru düzgün faydalanamadım ve son zamanlarda neredeyse çoğunlukla dalmaya başladım ve garip yanı ara sıra gerçekten kendime gelip bir şeyler yapıyorum. Onun dışında gün içinde robot hesabı takılıyorum, yani sanki bazen kendimi otomatiğe bağlıyorum fakat bazen de şöyle bir aydınlanıp kendime geliyorum. Sanki bazı yaptığım şeyleri beni yöneten başka birisi yaptırıyor da, bazen de bendimle bir şeyler yapıyorum. Şu sıralar dile getirdiğim gibi çok garip bir yaşam sürüyor ve okulda, evde, sporda kısacası her yerde dalıyorum. Bu sorunlar için ne yapabilirim? Zamanınızı çaldıysam affola ama biraz yardıma ihtiyacım olduğunu fark ettim.

Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dopamin detoksunu deneyebilirsin dostum. İnternetten araştırabilirsin. Bir süre müzik dinlemeyi, telefonda takılmayı (özellikle reels vs.), televizyon izlemeyi, film izlemeyi, elinle ritim tutmayı, dizini sallamayı bırakman gerekiyor. Güne telefonla başlama, biraz güneş gör, hava al. Depresyona sebep olabilir bunlar ama geçici olduğunu bil, kendini kaptırma eğer öyle bir durum olursa. Başarılar.

Dopamin detoksunu deneyebilirsin dostum. İnternetten araştırabilirsin. Bir süre müzik dinlemeyi, telefonda takılmayı (özellikle reels vs.), televizyon izlemeyi, film izlemeyi, elinle ritim tutmayı, dizini sallamayı bırakman gerekiyor. Güne telefonla başlama, biraz güneş gör, hava al. Depresyona sebep olabilir bunlar ama geçici olduğunu bil, kendini kaptırma eğer öyle bir durum olursa. Başarılar.
Dostum bahsini geçtiğin şeyi biraz araştırdım ve bir süreliğine denemeye karar verdim. Ayrıca cevabın için çok teşekkür ederim 🙂. Kendine iyi bak.

Geri
Yukarı