Damak soyulması nasıl geçer?

uyelbl

Centipat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 saat önce çorba içtim ve bayağı sıcaktı. Şimdi ise üst damağımın soyulduğunu fark ettim. Nasıl düzelir? Zamanla geçer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 2 saat önce çorba içtim ve bayağı sıcaktı. Şimdi ise üst damağımın soyulduğunu fark ettim. Nasıl düzelir? Zamanla geçer mi?
Öncelikle geçmiş olsun. Özellikle çok sıcak yemeyin ve içmeyin. İleride yemek borusu kanseri riski artıyor.

Çok sıcak yemeyin ve ılık şekilde yiyin. Katı şeyler yemeyin. Örneğin sert ekmek yediğiniz zaman damağınızı çizer. Acı, ekşi ve tuzlu gibi gıdalar yediğiniz zaman acıyabilir.

Kızarıklık var mı? Çok mu soyuldu? Çok büyük bir şey varsa doktora gidin.

Derim çok ince olduğu için alıştım artık bu duruma. Bir süre sonra iyileşir dert etmene gerek yok. Tek sorun biraz acıyacaktır iyileşene kadar.

Yukarıdaki arkadaşında dediği gibi ciddi anlamda bir yanık varsa, tıbbi müdahale gerektiğini düşünüyorsan doktora git.

Öncelikle geçmiş olsun. Özellikle çok sıcak yemeyin ve içmeyin. İleride yemek borusu kanseri riski artıyor.

Çok sıcak yemeyin ve ılık şekilde yiyin. Katı şeyler yemeyin. Örneğin sert ekmek yediğiniz zaman damağınızı çizer. Acı, ekşi ve tuzlu gibi gıdalar yediğiniz zaman acıyabilir.

Kızarıklık var mı? Çok mu soyuldu? Çok büyük bir şey varsa doktora gidin.

Çok büyük soyulmadı ve acımıyor kızarıklık ise yok bilginizi benimle paylaltığınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı