Dambıl ile biceps gelişir mi?

Hocam ben 5 kg ile 1 aydır yapıyorum. 12 tekrar fakat son set Max tekrar. Yavaş yavaş gelişiyor. Progressive overload ise şart.

Hocam öncelikle genetik olarak triceps baskın bir insan olduğunu düşünüyorum. Biceps kasina bu kadar kafa yormani önermem. Yuvarlak oluşu veya önde,geride durması tamamen genetik. Bunun haricinde sana evde spor yaparken önerebilecegim tavsiyem kendini Max için zorlama. Lineer bir artış ile setlerini yapman progressive overload metodunu araştır. Evde kilo artışı yapman mümkün olmayabilir set sayılarında veya tekrar sayılarında artış ile açığını kapatabilirsin (hoca felan değilim kendi tecrübelerim çok biliyorsun muhabbeti yapacak arkadaşlar için yazdım🙂)

Hocam öncelikle genetik olarak triceps baskın bir insan olduğunu düşünüyorum. Biceps kasina bu kadar kafa yormani önermem. Yuvarlak oluşu veya önde, geride durması tamamen genetik. Bunun haricinde sana evde spor yaparken önerebilecegim tavsiyem kendini Max için zorlama. Lineer bir artış ile setlerini yapman progressive overload metodunu araştır. Evde kilo artışı yapman mümkün olmayabilir set sayılarında veya tekrar sayılarında artış ile açığını kapatabilirsin (hoca falan değilim kendi tecrübelerim çok biliyorsun muhabbeti yapacak arkadaşlar için yazdım🙂)

Ayarlanabilir bir set almayı düşünüyorum yavaş yavaş arttıracağım yazında spor salonuna yazılacağım.

Ayarlanabilir bir set almayı düşünüyorum yavaş yavaş arttıracağım yazında spor salonuna yazılacağım.
6kg sana şu aşamada yetersiz gelir. Direnç bandı yada ayarlanır set almak seni, yaza kadar belirli aşama ve form konusunda ilerletir. Evde kas yapmak imkansız değil ama salondaki kadar kolay değil.

Böyle vücut çalışılmaz spor salonuna gitmiyorsan ve yeterli aletin yoksa vücut ağırlığın şınav ve barfiks çekmelisin hem kolların iyice büyür hem de istediğin görünüme kavuşursun. Bacak çalışmayı da unutma.

Bende bu alet var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle vücut çalışılmaz spor salonuna gitmiyorsan ve yeterli aletin yoksa vücut ağırlığın şınav ve barfiks çekmelisin hem kolların iyice büyür hem de istediğin görünüme kavuşursun. Bacak çalışmayı da unutma.

Bende bu alet var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bacağı spor salonuna bekletiyorum kolları zaten vücut ile çalışıyorum bunun üstüne bir de dambıl ile biceps yapmama rağmen olmamıştı ama mesajları dikkate alarak ilerleyecegim.

Yeni konular

Geri
Yukarı