Dambıl önerisi

İbn Sina

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
15 yaşındayım; boyum 170, kilom 55. Evde amatör olarak spor yapmaya karar verdim. 2x10kg dambıl alsam başlangıç için fazla ağır olur mu? 2x5kg ile mi başlamam daha mı iyi olur?

10kg alma çünkü ileride yetmeyecek ve pişman olacaksın. Bütçe var ise içi betonla doldurulmuş plastik ağırlık setleri alabilirsin. 50kg üstü olması iyi olur. İnan bana ev ortamı için gayet yeterliler. Detaylı bilgi için yazabilirsin.

Eğer bütçen yeterse söküp takılabilir setler var. Delta gibi markaların vs oluyor nispeten daha ucuz. Onlardan alıp rahat rahat ağırlık ayarı yapabilirsin
Büyük ihtimalle 1,5 ay falan 5kg ile çalıştıktan sonra dediğin gibi sökülüp takılanlardan alıcam.

Büyük ihtimalle 1,5 ay falan 5kg ile çalıştıktan sonra dediğin gibi sökülüp takılanlardan alıcam.
Çıkarıp takılanlardan aldım ve iyi ki bunlardan almışım.

Son düzenleme:

En mantıklısını yapmışsınız. Sadece kol çalışmayın tüm vücut çalışın.

1.5 saat dambıl,1.5 saat barfiks + şınav çalışması yapıyorum. Günlük protein ihtiyacımı yeteri kadar alamıyorum ama gene de devam.

1.5 saat dumbell derken neden bahsediyorsunuz?
1.5 saat barfiks şınav yapmak yerine set olarak ayırıp belirli setlerde çalışın.
Dumbell press, shoulder press gibi hareketlerde yapın.
Sadece curl çalışıyorsunuz sanırım arka kol antrenmanları da ekleyin kol çalışırken.
1 gün kol çalışırken diğer gün sırt ve göğüs çalışın mesela.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı