Dar oda içinde nasıl ders çalışılır?

invictus 07

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar odamın camı binanın havalandırmasına bakıyor o yüzden kapalı ve ışık almıyor uzun süre ders çalışamıyorum aralıksız. Günde yine 7-8 saat çalışabiliyorum ama çok aralarla, yoksa 10 saati geçeceğimi düşünüyorum ve zorundayımda. Kütüphanemiz uzak ve güzel değil rahat edemiyorum masaları küçük. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Arkadaşlar odamın camı binanın havalandırmasına bakıyor o yüzden kapalı ve ışık almıyor uzun süre ders çalışamıyorum aralıksız. Günde yine 7-8 saat çalışabiliyorum ama çok aralarla, yoksa 10 saati geçeceğimi düşünüyorum ve zorundayımda. Kütüphanemiz uzak ve güzel değil rahat edemiyorum masaları küçük. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?
Işık almıyor? Odanızın ışığı var ve o da yetmiyorsa ilk önce bir masa lambası alarak işe koyulabilirsin. Ben daha çok havalandırmadan dolayı odanın boğuculuğundan şikayet edersiniz sanmıştım.

Bir masa lambası al, ben artık gündüz ders çalışamıyorum. Masa lambası sadece önünü aydınlattığı için odağını da topluyor.

Elin yatkınsa kendin de yapabilirsin, ben 2835 SMD led kullanarak masama sabit lamba yaptım, 18650 pil ile çalışıyor, şarjı en az 1 ay gidiyor.

Merhaba. Düzenli aralıklarla mola vererek çalışma sürenizi ve verimliliğinizi artırabilirsiniz. Bu molalarda ışık alan bir yere hatta gerekirse dışarı çıkabilirsiniz. Tekrar derse döndüğünüzde bahsettiğiniz bunalma, sıkılma gibi durumlar olmayacaktır. Sevgiler.

7-8 saat yeterli bir süre değil mi bilmediğimden soruyorum hiç çalışmadığım için :D

Hocam yeterli aslında geçen sene 200k'dan bıraktım şu an hedefim 50k ve işten yeni çıktım 3 ay boyunca sadece AYT çalışıcağım için ekstra yapmam gerek.

Bir masa lambası al, ben artık gündüz ders çalışamıyorum. Masa lambası sadece önünü aydınlattığı için odağını da topluyor.

Elin yatkınsa kendin de yapabilirsin, ben 2835 SMD LED kullanarak masama sabit lamba yaptım, 18650 pil ile çalışıyor, şarjı en az 1 ay gidiyor.

Hocam masa lambam var zaten ama oturamıyorum bunalıyorum dikkatim dağılıyor. Video izleyip konuları not alıyorum ama test çözerken veya deneme çözerken bunalıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yeterli aslında geçen sene 200k'dan bıraktım şu an hedefim 50k ve işten yeni çıktım 3 ay boyunca sadece AYT çalışıcağım için ekstra yapmam gerek.

Hocam masa lambam var zaten ama oturamıyorum bunalıyorum dikkatim dağılıyor. Video izleyip konuları not alıyorum ama test çözerken veya deneme çözerken bunalıyorum.
Hocam sizin biraz psikolojiniz ile alakalı, istiyorsanız çalışmayı bırakın çünkü günde 8 saat çok yüksek derece isteyen insanların bile ulaştığı veya kısa süreli ulaştığı bir saat. Ve siz bunu 10 saate çıkarmak istiyorsunuz. Büyük ihtimal 8 saat size ağır geliyor. Sınav zaten 3 saat 8 saatin amacı nedir? Maksimum 6 saat çalışılabilir bence verimli bir şekilde.

Konunun odayla en ufak alakası yok. Motivasyon lazım bu iş için, ayrıca işten yeni çıkmanız iyi olmamış, sınava 4 ay kala 50k zor. Sene başından düzenli çalışma istiyor bu süreç.

Hedefiniz belli mi? Sıralama bir hedef değil. Örneğin diş hekimliği istiyorum diyip buna göre devam etmelisiniz.

Lamba yerine mum kullanabilirsiniz. Ayrıca kendinizi çok zorlamanızı önermem, hiçbir şey sizin sağlınızdan ve mutluluğunuzdan önemli değil.

Konunun odayla en ufak alakası yok. Motivasyon lazım bu iş için, ayrıca işten yeni çıkmanız iyi olmamış, sınava 4 ay kala 50k zor. Sene başından düzenli çalışma istiyor bu süreç.

Hedefiniz belli mi? Sıralama bir hedef değil. Örneğin diş hekimliği istiyorum deyip buna göre devam etmelisiniz.

Hocam temelim olduğu için kendime güveniyorum 200k'dan 50k'ya çekmek imkansız değil bence sadece AYT çalışmam gerek. TYT'de 10 AYT'de 20-25 net arttırmam yetiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı