Darbe aldıktan sonra sistem çalışmıyor

LawedeZ

Decapat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
Crucial 8Gb Ballistix 3000MHz
SSD veya HDD modeli
Netac 240veya250ssd + barracuda 1tb hdd
Ekran kartı
Inno3d Gtx1650
Anakart
AsusPrime H410M-R-SI
İşlemci
i3 10100f
Babamla kavga ettik biraz bilgisayarima yumruk atti kasa biraz yamuldu duzelttim.
Kablolarda bir sıkıntı yok monitordede sorun ekran karti diye dusunuyorum ekran kartinin fanlari vs donuyor.

IMG_20230929_184617.jpg

IMG_20230929_184550.jpg

Aga be. Peki tam olarak nereye vurdu?

Başarısızlık = PC.

Yumruk degil tekme atmis ve kasa devrilmis.

Nereden vurdu? Anakarttan hasar almış olma ihtimali düşük değil.

Bende anakart diye dusunuyorum anakart akimlari ulastiriyor ama baska sikintisi olabilir ama ekrsn karti pinlerinde sikinticvarmi diye baktim kirik falan yoktu. Kasanin ust orta kismina

Aga be. Peki tam olarak nereye vurdu?

Başarısızlık = PC.

Arabayi kacirip kiz arkadasimla gezdim ondan dolayi.

Yumruk degil tekme atmis ve kasa devrilmis.

Bende anakart diye dusunuyorum anakart akimlari ulastiriyor ama baska sikintisi olabilir ama ekrsn karti pinlerinde sikinticvarmi diye baktim kirik falan yoktu. Kasanin ust orta kismina.

Arabayi kacirip kiz arkadasimla gezdim ondan dolayi.

Jsjs nyse. Bir tamirciye verin.

Babamla kavga ettik biraz bilgisayarima yumruk atti kasa biraz yamuldu duzelttim.
Kablolarda bir sıkıntı yok monitordede sorun ekran karti diye dusunuyorum ekran kartinin fanlari vs donuyor.

Eki Görüntüle 1961436

Eki Görüntüle 1961437
Kasa güç alıyorsa sorun ekran kartından kaynaklı olabilir. Ekran kartını çıkartıp tak, kablon varsa farklı çıkışlardan görüntü almayı dene birde ekran kartının güç kablolarını değiştir.

Kasa güç alıyorsa sorun ekran kartından kaynaklı olabilir. Ekran kartını çıkartıp tak, kablon varsa farklı çıkışlardan görüntü almayı dene bir de ekran kartının güç kablolarını değiştir.

Ekran kartinin guc kablosu yok GTX1650 çıkarıp taktim DisplayPort kablosu olmadigi icin bakamadim fakat HDMI kablosu degistirdigimde ayni sorun ya ekran kartinda ya da HDMI soketinde sıkıntı var.

Elin değmişken komple söküp bir temizle bari, nalbur dükkanının deposuna dönmüş içerisi tozdan.

Bilgisayari cok fazla kullanmadigim icin surekli aksatiyorum temizlerim deyip termal macun alip detayli temizlige girmek istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı