Çözüldü Darbe sonrası HDD görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
10
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, laptop kullanıyorum. Acer Nitro 5 AN515-54 modeli. Rafta sert plastik oyuncak vardı. Klavyenin altındaki touchpadin sağında olan kısma düştü. Klayvemde bazı tuşlar çıktı ama geri takabildim. Fakat darbeden sonra bilgisayar kilitlendi. İmleci hareket ettiremedim, dondu gibi oldu. Her neyse sonrasında ise güç düğmesinden bilgisayarı kapattım. Geri açtığımda darbe olan kısımdan cızırtı tarzında bir ses geliyordu. Bir gün boyunca o şekilde kullandım herhangi bir sıkıntı olmadı. Fakat sonrasında gece uyurken bilgisayarı kapattım. Sabah açtığımda ise bilgisayarda HDD görünmüyordu yani D diski görünmüyor. Bugün kasayı söktüm, HDD'yi tak çıkar yaptım değişen bir şey olmadı. Yardımcı olur musunuz?

Çözüm
Mekanik diskler darbelere karşı maalesef böyle hatalar verebiliyor. Kurtulması ise maalesef çok zor.
Mekanik diskler darbelere karşı maalesef böyle hatalar verebiliyor. Kurtulması ise maalesef çok zor.

Çözüm
HDD'ler mekanik parçalar dostum hassaslar fazlasıyla
HD Tune Pro indirip bir tarama yap Quick Scan seçeneceğini kapat.
Bu işlem uzun sürer bilgin olsun.
Dediğinizi uygulayacağım şimdi. Başka çözüm önerisi olan arkadaşlar var mıdır?

Uyguladıktan sonra buraya SS ini atarsan duruma göre yol çizebiliriz.
Hocam uygulamayı yükledim ama dediğiniz kısmı tam olarak göremedim. Zaten HDD de uygulamada görünmüyor sadece KINGSTON SSD'm var.
1676313903828.png

Hocam uygulamayı yükledim ama dediğiniz kısmı tam olarak göremedim. Zaten HDD de uygulamada görünmüyor sadece Kingston SSD'm var.
Eki Görüntüle 1667366

Error scan yapacaksın üst satırda mevcut.

Hocam uygulamayı yükledim ama dediğiniz kısmı tam olarak göremedim. Zaten HDD de uygulamada görünmüyor sadece Kingston SSD'm var.
Eki Görüntüle 1667366

Gene üst satırdan darbe alan HDD'yi seçmeyi unutma.

Gözükmüyorsa zaten test edemezsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı