Çözüldü Darbe sonrası HDD görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Adrastos

Megapat
Süper Moderatör
Makaleler
10
Arkadaşlar selam, laptop kullanıyorum. Acer Nitro 5 AN515-54 modeli. Rafta sert plastik oyuncak vardı. Klavyenin altındaki touchpadin sağında olan kısma düştü. Klayvemde bazı tuşlar çıktı ama geri takabildim. Fakat darbeden sonra bilgisayar kilitlendi. İmleci hareket ettiremedim, dondu gibi oldu. Her neyse sonrasında ise güç düğmesinden bilgisayarı kapattım. Geri açtığımda darbe olan kısımdan cızırtı tarzında bir ses geliyordu. Bir gün boyunca o şekilde kullandım herhangi bir sıkıntı olmadı. Fakat sonrasında gece uyurken bilgisayarı kapattım. Sabah açtığımda ise bilgisayarda HDD görünmüyordu yani D diski görünmüyor. Bugün kasayı söktüm, HDD'yi tak çıkar yaptım değişen bir şey olmadı. Yardımcı olur musunuz?

Çözüm
Mekanik diskler darbelere karşı maalesef böyle hatalar verebiliyor. Kurtulması ise maalesef çok zor.
İçini açabilirim hocam, zaten takıp çıkarabiliyorum HDD'yi fakat ben sizin dediğiniz soket bozulma durumundan korktum. Mümkün müdür ki böyle bir şey?

Çok ihtimal vermiyorum hocam HDD'nin bozulduğunu düşünüyorum soket sıkıntısı olsa düştükten sonra direkt görünmezdi. Yanlış anlamadıysam düştükten sonra çekip oynadım dedin.

Çok ihtimal vermiyorum hocam HDD'nin bozulduğunu düşünüyorum soket sıkıntısı olsa düştükten sonra direkt görünmezdi. Yanlış anlamadıysam düştükten sonra çekip oynadım dedin.
Evet darbeden sonra bilgisayar kilitlendi imleci falan hareket ettiremedim, güç düğmesine basılı tutarak kapatabildim. Sonra tekrar açtığımda cızırtı vardı diskte fakat D görünüyordu bir problem yoktu, sorun bugün başladı.

Hocam bilgisayarcıya getirsem 500 GB Mobile hard diske ne kadar fiyat verir sizce, ya da internetten kendim mi alayım, veya 500 GB hard disk almayıp 480 GB SSD mi alayım ne tavsiye edersiniz şu anki durumda bana?

Hocam hard disk devrinin kapanması gerektiğini düşünüyorum çok sorun çıkartıyolar.
SSD al gerekirse hafızası biraz daha düşük olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hard disk devrinin kapanması gerektiğini düşünüyorum çok sorun çıkartıyolar.
SSD al gerekirse hafızası biraz daha düşük olsun.

Teşekkür ederim, soketin bozuk olduğunu anlamamın başka HDD takmaktan başka bir anlaşılır yolu yok değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim yardımlarınız için, yarın bir göstereyim bilgisayarı en iyisi. Sizleri de bilgilendiririm buradan.
Esnafa götürmeye gerek yok. SATA portu özellikle zarar vermezseniz bozulmaz. SATA SSD takabilirsiniz.

Esnafa götürmeye gerek yok. SATA portu özellikle zarar vermezseniz bozulmaz. SATA SSD takabilirsiniz.
Hocam bunu bir düşüneceğim. SSD alırken bir 8 GB daha RAM almayı düşünüyorum. Uyumlu olan RAM'i nasıl öğrenebilirim? Onun için konu açmama gerek var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı