Darbelere dayanıklı veri depolama aygıtı önerisi

The Tribal Chief

Hectopat
Makaleler
44
SSD, HDD, USB, SD kart veya buna benzer dayanıklı bir ürün arıyorum. 64 GB yeterli benim için. Fazlasında gözüm yok. Ancak en fazla telefonumda takılıyorum. SD kart daha mantıklı geliyor ancak yine de karar veremedim.

Veya sabit sürücüde kullanabilirim. Ama uzun ömürlü olmasını istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Verileriniz önemli ise aldığınız yedeği hem harici SSD de, hem yazma korumalı USB'lerde saklayabilirsiniz.

Katı hal sürücü temelli bir depolama aygıtı bakmanız gerekiyor. Yani en başta HDD'yi eledik. Eğer boyutları sizin için önemliyse USB flaş disk almalısınız. Üstünden araba da geçse bir şey olmaz. Değilse harici SSD'lere bakabilirsiniz. SD kart öneriyorum, düşmelerde hareketli parça olmasa bile bozulabiliyor kötüyse ve aşınabiliyor açık olduğu için.

Hocam bu ürünü alacaktım fakat bütçem yetmedi bir arkadaşım aldı şu an kullanıyor gayet memnun.

Verileriniz önemli ise aldığınız yedeği hem harici SSD de, hem yazma korumalı USB'lerde saklayabilirsiniz.
Dahili vs harici SSD desek hangisi daha iyi olur? Birde yazma korumalı USB nasıl oluyor?
Katı hal sürücü temelli bir depolama aygıtı bakmanız gerekiyor. Yani en başta HDD'yi eledik. Eğer boyutları sizin için önemliyse USB flaş disk almalısınız. Üstünden araba da geçse bir şey olmaz. Değilse harici SSD'lere bakabilirsiniz. SD kart öneriyorum, düşmelerde hareketli parça olmasa bile bozulabiliyor kötüyse ve aşınabiliyor açık olduğu için.
Yani yanımda gezdirmek istiyorum. Boyut olarak cebimde gezdirmelik istiyorum. Küçük harici diskler vardır belki diye düşündüm.

Sürekli elinizde taşıyacağınız bir şey sanırım bu, eğer o şekilde düşünürsek hiçbir ürün size uymaz hocam. ister flash ister HDD ister SSD ya da SD kart hepsi darbe alma durumunda bozulabilir. Sabit kullanacaksanız HDD alın olası bir bozulma durumunda bir veri uzmanı verilerinizi kurtarabilir ama aynısı SSD veya flash bellek için geçerli mi bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı