Darboğaz abartılacak bir konu mu?

AKADAG

Hectopat
Herkese merhaba, darboğaz hakkında biraz araştırma yaptım ve aslında o kadarda abartılacak bir mevzu olmadığını düşünüyorum, neden bu kadar abartılıyor bu mevzu? Darboğaz yapsa bile DSR diye bir teknoloji var, hadi onu kullanamıyorsunuz yine ne kadar kötü performans verebilir ki? 100 FPS veriyorsa 60 FPS verir en kötü.

Darboğazın eksileri nedir?(FPS Dışında)

100 veriyorsa 60 vermesi demek kartın gücünün %50 kısılması demek bu abartılmayacak bir şey değil ki olay artık yeni nesil monitörler ile başka bir yere taşınıyor ben eskiden 30 FPS ile devam ederken şimdi RDR2'yi 100FPS altında oynayınca kasıyor hissine kapılıyorum her FPS değere biniyor o zaman.

Elindeki işlemciyi elden çıkar yenisini al uyumlusunu bul falan uzun hikaye insanlar parasını verdiği şeyin karşılığını almak isterler tabi.

15%'e kadar bir şey anlaşılmaz fakat daha fazlasında sürekli takılmalar başlıyor sinir harbi yaşarsın.

Bilgisayara zarar verir mi darboğazdan dolayı işlemciye ya da RAM'e fazla yükleniyor diye biliyorum parçaların ömrü kısalır mı ya da yanabilir mi?

Herkese merhaba, darboğaz hakkında biraz araştırma yaptım ve aslında o kadar da abartılacak bir mevzu olmadığını düşünüyorum, neden bu kadar abartılıyor bu mevzu? Darboğaz yapsa bile DSR diye bir teknoloji var, hadi onu kullanamıyorsunuz yine ne kadar kötü performans verebilir ki? 100 FPS veriyorsa 60 FPS verir en kötü.

Darboğazın eksileri nedir?(FPS dışında)

Hocam zaten işlemci gücü kısıtlandığı için diğer bileşenleri adamakıllı (tam) kullanamıyorsunuz sadece oyunda değil.

Cihazımda i5 3.nesil var, test edeyim diye elimdeki RX580 kartı taktım test bile edemedim. Oyun performansı o kadar berbat. Darboğaz kime göre neye göre önemsiz? Sürekli droplar, takılmalar, oyunda saçmalamalar. Dengesiz kurulan bir sürü para harcanan sistemde saç baş yoldurur pişmanlıktan.

Geri
Yukarı