Darboğaz nasıl olur?

altaybond40

Decapat
Makaleler
1
RAM
4 GB DDR3
SSD veya HDD modeli
128 GB SSD
Ekran kartı
RX 550
Anakart
Gigabyte GA-41 M Combo
İşlemci
Q8300 2.50 GHz
Arkadaşlar Intel Q8300 2.50GHz, AMD RX 550, 4 GB DDR3 RAM ile LoL'de yüksek ayarda bu performansı alıyorum. Bu darboğaz mı demek? GTA V oynarken çok çok nadir hatta hiç takılma yok normal ayarlardaydı sanırım, ama normalde hiç kasmıyor, donmuyor. Videoyu bıraktım buraya, ben çektim bu videoyu cevap verirseniz sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Darboğaz konusundan bağımsız olarak, işlemci sıcaklığı LoL için çok yüksek.

Darboğaz olup olmadığını bu videodan anlamak mümkün değil. LoL GPU'yu %100 kullanacak bir oyun değil. AAA bir oyunda test edin, GPU tamamen kullanılıyorsa darboğaz yoktur.

Peki neden arada takılıp duruyor LoL? GTA V ve FİFA 18 gibi oyunlar cok nadir takılırken bunda daha çok takılıyor.

Darboğaz konusundan bağımsız olarak, işlemci sıcaklığı LoL için çok yüksek.

Darboğaz olup olmadığını bu videodan anlamak mümkün değil. LoL GPU'yu %100 kullanacak bir oyun değil. AAA bir oyunda test edin, GPU tamamen kullanılıyorsa darboğaz yoktur.
Hangi oyunlar onlar örnek verir misin

Çalışan programlar RAM'e yüklenir ve verileri onun üstünde durur. Sizin belleğiniz 4 GB. Belleğin çok büyük bir kısmını oyun kullandığı için anlık olarak daha fazla bellek kullanması gereken durumlarda önce belleği kullanan diğer işlerin (arka planda çalışan bir program olabilir ya da yine lolün kendi görevlerinden biri olabilir) bitmesini bekleyip sonra kendisi kullanmaya başlıyor. Bu bekleme süresi yeterince uzarsa oyun o esnada donup bekliyor ve siz de bunu takılma olarak görüyorsunuz. Bellek miktarınızı arttırmanız bu takılmaları önemli ölçüde azaltır.

Geri
Yukarı