Darboğaz olup olmadığını anlamanın bir yolu var mı ?

mustafaf94

Hectopat
Daha fazla  
Darboğaz olup olmadığını anlamanın bir yolu var mı acaba? Darboğazla ilgili bazı konulara baktım çok iyi açıklanmış fakat darboğaz olduğunu nasıl anlayacağım çözemedim.

Şöyle söyleyeyim. 8 mb ön belleği olan harddisk kullanıyorum. Bilgisayar normalde asla yavaşlamaz iken kopyalama veya program yükleme sırasında yavaşlıyor. Nedeni de belli çünkü durmadan % 100 çalışıyor. Yani harddisk sistemin hızına yetişemiyor. Yani darboğaz yaratıyor. Buradan çıkarılacak durum şu sistemde çalışan bir bileşen kullanılırken tam performansta çalışmasına rağmen diğer bileşenlerin hızına yetişememesi sonucunda sistemin verebileceği performansın altında kalması veya yavaşlayıp kasması demektir.

Darbogaz'in ne oldugunu ogrendim. Forumdaki bilgili abilerimizden biri bayağı detayli bir sekilde anlatmis sagolsun. Benim asil ogrenmek istedigim bunu anlamak icin bir program var mi? Yoksa performans dusuklugunden kendimiz mi anliyoruz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Darbogaz'in ne oldugunu ogrendim.Forumdaki bilgili abilerimizden biri baya detayli bir sekilde anlatmis sagolsun.Benim asil ogrenmek istedigim bunu anlamak icin bir program var mi? Yoksa performans dusuklugunden kendimiz mi anliyoruz?
Program varsa bende öğrenmek isterim. Ama görev yöneticisinde sistemin ne kadar kullanıldığı yazıyor. Oradan bakabilirsin.

En azından windows 8.1.1 de yazıyor.

Windows 8.1 de Ram , Cpu , HDD oranları Uçuyosa Dar boğaz Olmuş Demektir. Tabi Bu Durum Ekran Kartı Falan Taktığın Zaman Ramin işlemcinin Yetersiz Kalmasından Dolayıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben dota 2 oynuyorum, oyunun cozunurluk render ayarlarını en uclara cekerek fps ye baktım ve hep fix. 50 fps'de hep. Bu darboğazın sonucu olabilir mi?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı