Çözüldü Darboğazı engellemek için ekran kartıma nasıl yük bindirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CptnAktas

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler i5 2400 R7 370 4 GB 8 GB RAM'li bir sisteme sahibim. İşlemcim yetersiz kaldığı için darboğaz yaşıyorum, özellikle Valorant'ta çok yaşıyorum. Çözünürlük zaten 1080p de ayarları da düşürsem de yükseltsem de bir şey değişmiyor sizce ekran kartımın performansını nasıl yükseltebilirim?

Çözüm
Tabii hocam.

Hocam girdim işlemci kullanımı %100 bunun %85-90ı Valorant, %10-15 ise Vanguard'ın. RAM kullanımı ise 5, 5-6 GB arasında.

Hocam işlemci kullanımı normal RAM kullanımı düştü mü drop sorunu ortadan kalktı mı?
Hocam şu 2 videodakileri uygulayıp sistemi restart atım oyuna girip bir daha değerleri kontrol eder misin?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
12 GB RAM ile tam verim alır mı bilemem aynı bellek modülü olması daha sağlıklı olur yani 4+4 veya 8+8 gibi yapın her zaman. Ve aynı CL MHz marka model eşlemeye çalışın.

Şu anlık anca işlemciye bütçe ayırabilirim. RAM'den daha çok performans sağlayacağını düşünüyorum.

Şu anlık anca işlemciye bütçe ayırabilirim. RAM'den daha çok performans sağlayacağını düşünüyorum.

Kesinlikle işlemci değişiminde +30 FPS garanti fazladan verir ama drop olayı RAM sınırda olduğundan kaynaklanıyor onun için önerdim.

Hocam işlemciyi yükseltmek sistem için iyi olur ama Drop sorunu ve yüksek RAM kullanımı arkada çalışan bir programdan veya sistemde giden yanlış bir şeyden oluşmuştur. Oyun oynarken arka plandaki tüm uygulamaları kapatın.

Hocam işlemciyi yükseltmek sistem için iyi olur ama drop sorunu ve yüksek RAM kullanımı arkada çalışan bir programdan veya sistemde giden yanlış bir şeyden oluşmuştur. Oyun oynarken arka plandaki tüm uygulamaları kapatın.

Kapatıyorum 6-7 GB yakın RAM kullanılıyor.

Sadece Valorant bu RAM'i tüketemez oyun içi değerleri MSI afturburner ile bakıp fotoğraf paylaşın yardımcı olalım.

Gündüz vakti atacağım yardımcı olursanız seviniri.
Sadece Valorant bu RAM'i tüketemez oyun içi değerleri MSI afturburner ile bakıp fotoğraf paylaşın yardımcı olalım.

Hocam değerler bu şekilde.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    2,2 MB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:
Son düzenleme:

Geri
Yukarı