Dark 2X SATA 3.0 destekli PCI-e X1 SSD takınca sistem açmıyor

bilalkaraoglu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba [ gigabyte GA-945PL-S3P (rev. 6.6) ] anakartını kullanıyorum.
Goodram marka SSD aldım anakart eski ve SATA 2 destekliyor bu yüzden SSD'nin yarı yazma okuma hızlarını kullanıyorum.
Bende SSD'yi tam olmasada üstlerde seviyelerde kullanmak için Dark 2X SATA 3.0 destekli PCI-e X1 kart (dk-AC-PES2) PCI-e kart aldım.
Ama buna SSD takınca sistem açmıyor.
BIOS güncelledim.
Goodram SSD destek yazılımını yükledim.
Dark firmasının sitesinde destek bölümünde yazılım var onu da kurdum bu ürünle alakalı.
BIOS'tan enchanced yaptım.
SSD PCI-e karta takılı iken format atmaya çalıştım.
Bir türlü alltaki ekranı geçemedim.
Desteklerinizi bekliyorum.
CPU-Z raporlarını paylaşacağım.

Dosya Ekleri

• DESKTOP-R8M5VRH.txt
    51,8 KB · Görüntüleme: 41
  • WhatsApp Image 2020-04-20 at 18.24.43 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-04-20 at 18.24.43 (1).jpeg
    64,9 KB · Görüntüleme: 45
  • WhatsApp Image 2020-04-20 at 18.24.44.jpeg
    WhatsApp Image 2020-04-20 at 18.24.44.jpeg
    147,6 KB · Görüntüleme: 42
  • WhatsApp Image 2020-04-20 at 18.24.43.jpeg
    WhatsApp Image 2020-04-20 at 18.24.43.jpeg
    63,7 KB · Görüntüleme: 38
eski anakartlar görmüyor, bu şekilde windows kuramazsın, normal sataya bağlıyarak ssd ye windows kurabilirsin, anakartların biosu eski olduğundan bu şekilde görmez, yeni sistemlere göre bios güncellemedikleri için çözümünü bulamazsın gibi, bende çok uğraşmıştım ama olmadı,

Arkadaşlar merhaba [ gigabyte GA-945PL-S3P (rev. 6.6) ] anakartını kullanıyorum.
Goodram marka SSD aldım anakart eski ve SATA 2 destekliyor bu yüzden SSD'nin yarı yazma okuma hızlarını kullanıyorum.
Bende SSD'yi tam olmasada üstlerde seviyelerde kullanmak için Dark 2X SATA 3.0 destekli PCI-e X1 kart (dk-AC-PES2) PCI-e kart aldım.
BIOS güncelledim.
Dark firmasının sitesinde destek bölümünde yazılım var onu da kurdum bu ürünle alakalı.

BIOS güncelledim.
Merhaba. Aynı konu ile muhatap oldum. Çözüm bulabildiniz mi?

Geri
Yukarı