Dark 3 pin ARGB to 6 pin dönüştücü kontrolcüde çalışır mı?

Eskalofrio

Hectopat
Daha fazla  
Anakartımda ARGB portu olmadığı için almak istediğim soğutucunun ARGB kablosunu bağlayamıyorum ne yazık ki ancak kasamdaki fanların çalışması için 6 pin bağlantılı kontrolcü mevcut. Dark ARGB 3+3pin - 6pin Dönüştücü Kablo (DKCFCB36) : Amazon.com.tr: Bilgisayar linkteki ürün ile 6 pine dönüştürüp kontrolcüye bağlasam çalışır mı?

Kullandığım kasa Ranker Cygnus V2.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucunun ve fan kontrolcüsünün modeli nedir?

ID-COOLING SE-234 ARGB 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu Fiyat soğutucu bunu almayı düşünüyorum fan kontrolcüsü kasanın içerisinde fanlarla gelen bir ürün üzerinde sadece Ranker yazıyor 4 pinli 2 adet LED girişi var 10 adet de 6 pinli fan girişi var sadece kasanın içerisindeki fanlarda özel bağlantılı sadece 6 pin direk kontrolcüye bağladım o şekilde çalışıyor ben yine bu soğutucunun 4 pin PWM kablosunu CPU fan girişine takacağım ama ARGB 3 pinli kablosunuda bu dönüştürücü ile kontrolcüye bağlasam renk kontrolünü sağlayabilir miyim kasa fanları gibi.

Evet ancak 4 pin girişli.
1616147597551.png

10 adet 6 pin fan girişi ve 2 adet ARGB LED girişi var anakart bağlantısı için bir giriş var ancak anakartımda ARGB girişi olmadığı için onu takmadım.

Hocam, attığınız dönüştürücünün çalışma ihtimali var, ama çalışmama ihtimali daha yüksek kontrolcülerdeki çıkış aynı olsa bile pin yerleri farklı olabiliyor o yüzden cihazlara zarar verebilir,
Şöyle bir tavsiye verebilirim, kutunun içerisinden gelen ARGB kontrolcüsünün çıkışını çoklayıp o çıkış üzerinden fan kontrolcünüzü bağlayabilirsiniz kontrolleri onun üzerinden yapmanız gerecek tabii ki.

Hocam, attığınız dönüştürücünün çalışma ihtimali var, ama çalışmama ihtimali daha yüksek kontrolcülerdeki çıkış aynı olsa bile pin yerleri farklı olabiliyor o yüzden cihazlara zarar verebilir,
Şöyle bir tavsiye verebilirim, kutunun içerisinden gelen ARGB kontrolcüsünün çıkışını çoklayıp o çıkış üzerinden fan kontrolcünüzü bağlayabilirsiniz kontrolleri onun üzerinden yapmanız gerecek tabii ki.

Teşekkürler soğutucudaki kontrolcüyü biliyorum evet ona da bağlayarak çalıştırabilriim ancak kumandası vs olmadığı için kasanın içerisinde kalacak ve istediğim gibi kontrol edemeyeceğim aslında.

Geri
Yukarı