Dark aquaforce W246 alınır mı?

Ben almışken en iyi değerleri almak istedim ondan dolayı ondan dolayı o 2'si arasından tercih yapmak istiyorum.
İnan öyle üst bir soğutucu ile bu soğutucu arasında öyle bir fark görmeyeceksin. 3-5 derece göreceksin (48 derece Urfa sıcağında dibine kadar tozlu kasa olarak düşünerek), zaten o da 60 derece dolaylarında olduğu için bir önem arz etmeyecek. Hatta daha gürültülü çalışacak, fan sesiyle uğraşacaksın. O yüzden verdiğin paraya değmez.

İnan öyle üst bir soğutucu ile bu soğutucu arasında öyle bir fark görmeyeceksin. 3-5 derece göreceksin (48 derece Urfa sıcağında dibine kadar tozlu kasa olarak düşünerek), zaten o da 60 derece dolaylarında olduğu için bir önem arz etmeyecek. Hatta daha gürültülü çalışacak, fan sesiyle uğraşacaksın. O yüzden verdiğin paraya değmez.
Bunu hangisi için dediniz hocam

Evet gider ama bence gereksiz. İlla o tarzda o fiyatlarda alacaksan da ID Cooling SE-225/SE-226 ya da Arctic Freezer 36 Duo falan al.
Hocam onlar bütçeyi aşıyor maalesef se-225 5 borulu yeter mi ki? Diğeri 7 borulu

Az daha bütçe çıksa le500 alacağım az bekleyip onu mu alsam diye düşünüyorum

Boru sayısının bir önemi yok, tasarım verimliliği ve malzeme kalitesi daha önemli. Buna en büyük örnek olarak Noctua'ları verebiliriz mesela. ID Cooling de Noctua seviyesi performans sunabilen bir marka, sadece onun kadar sessiz değil. 225'in alt modeli olan 224XT ile neler neler soğuttum ben, 225 senin işlemcinden 2 taneye bile yetecektir.

Hocam onlar bütçeyi aşıyor maalesef se-225 5 borulu yeter mi ki? Diğeri 7 borulu

Az daha bütçe çıksa le500 alacağım az bekleyip onu mu alsam diye düşünüyorum
Benzer bir işlemci ile sıvı soğutma kullanıcısı olarak söylüyorum, değmez. Vereceğin paraya yazık, aynı parayı sistemi iyileştirmek için daha iyi kullanabilirsin.
Ayrıca LE500 o kadar da iyi bir model değil zaten.

Geri
Yukarı