Dark Bluetooth 5.0 adaptör Galaxy Buds+ kalitesiz ses

Fatieh

Hectopat
Daha fazla  
Ben şimdi kendi masaüstü bilgisayarım için Dark Bluetooth 5.0 USB adaptör aldım. Kurulumunu yaptım driverlarını falan hepsini hallettim. Fakat Galaxy Buds+'ı bağladığımda ses kalitesi aynı şu laptoptaki Windows 8.1'deki gibi oluyor. Masaüstü bilgisayarımda Windows 10 var. Hands Free'yi kapattım ama onla alakalı değil. Ayrıca aygıt yöneticisinde gizli aygıtlar var bunlardan dolayı mı acaba?

Ayrıca ses efekti kısmında CD kalitesi olduğu yazıyor. Normalde DVD kalitesi olması gerekmez mi? Sadece CD kalitesi seçeneği var.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    36,4 KB · Görüntüleme: 37
Hands Free'den kaynaklı diyecektim ama onu zaten kapatmışsın. Muhtelemen Dark Bluetooth'dan kaynaklı olabilir. Benim de kullandığım kulaklık 5.0 destekli ama ben TP-Link'in 4.0 adaptörünü almıştım onu kullanıyorum ses konusunda bir sorun yaşamadım şu ana kadar.Adaptörün sorunlu olabilir kısacası.

Hands Free'den kaynaklı diyecektim ama onu zaten kapatmışsın. Muhtelemen Dark Bluetooth'dan kaynaklı olabilir. Benim de kullandığım kulaklık 5.0 destekli ama ben TP-Link'in 4.0 adaptörünü almıştım onu kullanıyorum ses konusunda bir sorun yaşamadım şu ana kadar.Adaptörün sorunlu olabilir kısacası.
Yani bilmiyorum açıkçası. Ses te telefona bağlı olan halinden daha az geliyor. Başka bir bilgisayarda deneyeyim diyecektim ama laptop var ve onların kendi Bluetooth'ları var. Onu nasıl halledeceğim?

Arkadaşlar sorunu çözdüm.

Çözdüm derken şöyle bir durum var. Kafanızı karıştırabilirim fakat anlatıyorum.

Şimdi ben laptopuma Windows 11 kurmuştum. Ve Windows 11'e ve Windows 10'un 21H2 Insider sürümüne AAC desteği geldi. Yani ses kalitesi daha iyi oluyor. Ben bu adaptörü Windows 11'li laptopa taktım driver'ını kurdum. Ve ses çok iyi şuan. Ayrıca CD kalitesi yerine DVD kalitesi de geldi. Yani sorun adaptörde değil. Benim bilgisayarımda olan Windows 10'da (aslında Windows 10 21H2 betası olmayan herkeste) AAC desteği yok. Bu destek 21H2 ve Windows 11 ile geliyor. Durum tamamen bundan ibaret.

Telefonda da AAC desteği olduğu için arada fark vardı.

Aletin günahını aldık iadeye gerek kalmadı. He şimdi sorunu tamamen çözmüş olmadım ama durumun aletten değil Windows 10 21H1'de bulunmayan AAC desteğinden dolayı olduğunu anlamış oldum.

İlginiz için teşekkürler.

SBC kullanıyorsanız normal.
Aynen öyle hocam. Bunu yeni farkettim.

Arkadaşlar sorunu çözdüm.

Çözdüm derken şöyle bir durum var. Kafanızı karıştırabilirim fakat anlatıyorum.

Şimdi ben laptopuma Windows 11 kurmuştum. Ve Windows 11'e ve Windows 10'un 21H2 Insider sürümüne AAC desteği geldi. Yani ses kalitesi daha iyi oluyor. Ben bu adaptörü Windows 11'li laptopa taktım driver'ını kurdum. Ve ses çok iyi şuan. Ayrıca CD kalitesi yerine DVD kalitesi de geldi. Yani sorun adaptörde değil. Benim bilgisayarımda olan Windows 10'da (aslında Windows 10 21H2 betası olmayan herkeste) AAC desteği yok. Bu destek 21H2 ve Windows 11 ile geliyor. Durum tamamen bundan ibaret.

Telefonda da AAC desteği olduğu için arada fark vardı.

Aletin günahını aldık iadeye gerek kalmadı. He şimdi sorunu tamamen çözmüş olmadım ama durumun aletten değil Windows 10 21H1'de bulunmayan AAC desteğinden dolayı olduğunu anlamış oldum.

İlginiz için teşekkürler.

Aynen öyle hocam. Bunu yeni farkettim.
Bende Şimdi windows 11 üzerinden denedim gerçekten otomatik geçiş yapmaya başlamış sonunda düzeltmişler.

Yeni konular

Geri
Yukarı